Estończycy protestują przeciwko segregacji sanitarnej. Premier Kallas zaostrzyła przepisy covidowe

Dodano   1  
  Loading
Protest przeciwników covidowych restrykcji w Estonii

Premier Estonii, Kaja Kallas / Fot. PAP/EPA/Olivier Matthys. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Rząd Premier Estonii Kai Kallas w ostatnim czasie wprowadził obowiązek zasłaniania ust i nosa w pomieszczeniach oraz co ważniejsze wprowadził przymus posiadania paszportu covidowego. Powodem tak drastycznych zmian był wzrost zakażeń na koronawirusa. Z tej przyczyny w stolicy kraju zorganizowano protesty przeciwko segregacji sanitarnej oraz przymusowi szczepień.
  • Rząd Estonii pod przywództwem Premier Kai Kallas wprowadził, obowiązujące od 25 października nowe przepisy covidowe
  • Zaostrzył dotychczasowe praktyki m.in. zasłaniania nosa i ust w pomieszczeniach, a także wprowadzono przymus posiadania paszportu covidowego
  • Tysiące ludzi demonstrowało w sobotę na Placu Wolności w Tallinie przeciwko segregacji sanitarnej i przymusowi szczepień
  • Zobacz także: Niedzielski o obostrzeniach: “Dyscyplina musi wrócić”

Przez blisko cztery godziny tysiące ludzi prowadzonych przez organizatora demonstracji Varro Vooglaida, szefa Fundacji Ochrony Rodziny i Tradycji, który odbył się w sobotę pod Placem Wolności w Tallinie, sprzeciwiało się rządowym restrykcjom.

Vooglaid powiedział, że ograniczenia nałożone przez rząd nie są zgodne z konstytucją i wzywają do obywatelskiego nieposłuszeństwa. Podczas manifestacji zbierał on również fundusze na pokrycie kosztów protestu.

W Estonii wskaźnik zakażeń jest obecnie najwyższy w Europie. W sobotę poinformowano o 1643 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Podobne liczby były odnotowywane podczas wiosennej fali.

Przymus posiadania paszportu covidowego

W tej sytuacji estońskie władze zdecydowały o zaostrzeniu od 25 października niektórych regulacji związanych z pandemią, m.in. przy wejściu do lokali użytkowych trzeba będzie obowiązkowo zasłaniać nos i usta maseczką.

Premier Kaja Kallas poinformowała, że nowe przepisy będą obowiązywały jak na razie do 10 stycznia 2022 roku. Rząd zaostrzył także zasady odbywania kwarantanny oraz przeprowadzania testów PCR w szkołach i na zajęciach pozaszkolnych.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Z 1,2 miliona mieszkańców Estonii w pełni zaszczepionych zostało 55 procent. Natomiast od początku pandemii na COVID-19 zachorowało w tym kraju 176 tysięcy osób, z których 1438 zmarło.

news.err.ee

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Angel
Gość
Angel
24 października 2021 18:06

W Polsce musisz mieć maseczkę przy wchodzeniu do lokalu gastronomicznego ale nie musisz jej mieć w chwili gdy spożywasz posiłek – przecież to jest kompletny idiotyzm który nie ma nic wspólnego z ochroną zdrowia przed wirusem , nie wspomnę o maseczce która nie do tego została zaprojektowana. Przed wirusami chronią maski calotwarzowe z filtrami wymiennymi.

POLECAMY