Niedzielski o obostrzeniach: “Dyscyplina musi wrócić”

Dodano   6
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Twitter

- Teraz jest 5700 zakażeń, więc dyscyplina musi wrócić – zaczniemy od egzekwowania nakazów, które obowiązują. Zanim wprowadzimy kolejne restrykcje, zacznijmy stosować się do obecnie obowiązujących zasad - powiedział minister zdrowia, Adam Niedzielski.
  • W piątek gościem Radia Zet był minister zdrowia, Adam Niedzielski, który mówił m.in. o możliwym zaostrzeniu obostrzeń.
  • Obecną sytuację porównał z sytuacją sprzed roku. “Wtedy było 15 tys. zakażeń, 10 tys. osób w szpitalach” – powiedział.
  • W kwestii wprowadzania obostrzeń zaznaczył, że ministerstwo będzie z uwagą patrzeć na przyszły tydzień.
  • Zobacz także: Robert Bąkiewicz na proteście w Luksemburgu przed TSUE. [FOTORELACJA].

Kiedy będą obostrzenia?

Pytany o wprowadzenie obostrzeń, minister Niedzielski odpowiedział: „będziemy patrzeć na najbliższy tydzień ze szczególną uwagą”. Mimo że dwukrotnie wzrosła tygodniowa liczba zakażeń, porównując do zeszłego roku sytuacja jest dobra. Minister zdrowia poinformował o 4 tys. hospitalizacji. Zestawiając dane z danymi z zeszłego roku, widzimy ogromną różnicę. „Wtedy było 15 tys. Zakażeń, 10 tys. Osób w szpitalach” – powiedział.

Zaznaczył, że pod koniec listopada możemy spodziewać się 7-15 tys. przypadków zakażeń, natomiast pod koniec grudnia – 7-12 tys. Podkreślił, że apogeum fali zapowiadane jest na początek grudnia.

Minister Niedzielski poinformował, że jeżeli dynamika zakażeń w kolejnym tygodniu będzie tak samo wysoka, jak w tym, to będzie trzeba zrewidować prognozy, co oznacza m.in. wzmocnienie kontrolowalności maseczek w środkach transportu, w galeriach handlowych, większą liczbę patroli oraz zmianę polityki dotyczącej mandatów. Ponadto powiedział, że ministerstwo nie będzie stosować upomnień, a realne kary.

Teraz jest 5700 zakażeń więc dyscyplina musi wrócić – zaczniemy od egzekwowania nakazów, które obowiązują. Zanim wprowadzimy kolejne restrykcje, zacznijmy stosować się do obecnie obowiązujących zasad.

Powiedział minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Adam Niedzielski, zapytany o przywileje dla osób w pełni zaszczepionych, odpowiedział, że takie już są. Wymienił m.in. niepodleganie kwarantannie, a także niewliczanie takich osób w limit przebywających osób w pomieszczeniach zamkniętych.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

nczas.com

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY