Wielkie wzmocnienie polskiej kadry. PZPN: Matty Cash czeka na obywatelstwo

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Matty Cash potwierdzony przez PZPN

Matty Cash (w granatowej koszulce Aston Villi -red) blisko reprezentacji Polski / Fot. PAP/EPA/Neil Hall. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Matty Cash o krok od polskiego obywatelstwa oraz debiutu w polskiej kadrze narodowej. Polsko-brytyjski prawy zawodnik Aston Villi należy do ścisłej czołówki na tej pozycji w Premier League. Wielkim orędownikiem ekspresowego przyznania obywatelstwa jest trener reprezentacji polski Paulo Sousa, który chciałby powołać piłkarza już na listopadowe mecze eliminacyjne.
  • Sprawa Matty’ego Casha jest już oficjalnie potwierdzona przez Polski Związek Piłki Nożnej
  • Prawy obrońca Aston Villi wraz z rodzicami spotkał się z Paulo Sousą oraz pracownikami polskiej ambasady w Londynie
  • Prezes PZPN Cezary Kulesza prosił wczoraj Prezydenta Andrzeja Dudę o ekspresowe nadanie obywatelstwa zawodnikowi
  • Polsko-brytyjski piłkarz może zadebiutować w polskiej reprezentacji już w trakcie listopadowego zgrupowania
  • Zobacz także: Co będzie po pandemii Covid-19? Odpowiada prof. dr hab. Krzysztof Pyrć

Polsko-brytyjski zawodnik Aston Villi, Matty Cash wraz z rodzicami spotkał się z przedstawicielami polskiej ambasady w Londynie. Wcześniej spotkał się w jednym z londyńskich hoteli z trenerem polskiej reprezentacji Paulo Sousą, który jest wielkim orędownikiem w sprawie “transferu” prawego obrońcy, który miał do wyboru opcję gry w angielskiej kadrze.

Sprawa z nadaniem obywatelstwa przez pewien czas rozgrywała się poza kamerami medialnymi, aby nie wywierać na samym zawodniku wielkiego rozgłosu. Jednakże w ciągu ostatnich dwóch tygodni wszelkie procedury zostały spełnione, a sam zawodnik czeka teraz wyłącznie na decyzję polskich władz, a przede wszystkim Prezydenta Andrzeja Dudy.

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezary Kulesza poproszony przez Paulo Sousę, podjął się negocjacji z polskim przywódcą, który posiada prawo ekspresowego przyznania obywatelstwa. Według medialnych informacji do spotkania miało dojść wczoraj.

W wywiadzie dla portalu meczyki.pl, Matty Cash nie ukrywa swojej ekscytacji i mówi wprost, że już teraz uczy się polskiego hymnu.

Oczywiście nie mówię, ale znam kilka słów. Aktualnie codziennie oglądam filmiki na youtube i uczę się hymnu. Mogę zadeklarować, że jak przyjdzie moment w którym otrzymam powołanie i wyjdę na boisku, będę śpiewał Mazurek Dąbrowskiego.

– zadeklarował zawodnik.

Jeżeli Prezydent Andrzej Duda zdecyduje się na natychmiastowe przyznanie obywatelstwa, to Matty Cash może zadebiutować w polskiej reprezentacji już w trakcie listopadowego zgrupowania. Polscy reprezentanci 12 listopada podejmą na wyjeździe Andorę, a 15 listopada reprezentację Węgier.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com, medianarodowe.com, transfery.info

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY