Maciej Stuhr atakuje Morawieckiego. “Musimy wysłuchiwać ochrzanu na oczach całego świata”

Dodano   3  
  Loading
Maciej Stuhr

Maciej Stuhr / Fot. YouTube

Wtorkowa debata w Parlamencie Europejskim, z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, gdzie przedstawiał stanowisko Polski, stało się tematem wpisu aktora Macieja Stuhra. Morawiecki przypominał, że Polska jest krajem prawa. Mówił o tym, że zgadzamy się z prawem UE, ale Konstytucja Polska na pierwszeństwo nad innymi prawami w UE. Czyli mówi tylko to, co wiele państw członkowskich UE potwierdziło wyrokami TK.

Mocne wystąpienie premiera

Premier Morawiecki przedstawił stanowisko polskiego rządu w sporze z liderami UE. Przemawiając podkreślił też jedność UE z Polską, ale nie na zasadzie przedmiotowej. Odrębne zdanie miała Ursula von der Leyen, która stawiała tezy łączące prawa suwerennego państwa z prawami UE. Z kolei Guy Verhofstadt z Belgii stwierdził:

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Więc moje życzenie, Panie premierze Mateuszu Morawiecki, jest takie: proszę się wycofać z tych głupich decyzji i zakończyć, razem z Polakami, ten marsz szaleństwa, w który Pan wszedł od 2015 r.

– powiedział Guy Verhofstadt.

Nie możemy milczeć, gdy nasz kraj jest atakowany w sposób niesprawiedliwy i stronniczy. Niedopuszczalne jest rozszerzanie kompetencji, działanie metodą faktów dokonanych, działanie metodą szantażu. Odrzucam język gróźb, pogróżek i wymuszeń

– wskazał z kolei Mateusz Morawiecki.

Maciej Stuhr, wpisując się w przeciwników obecnego rządu, pisze językiem “Opozycji Totalnej”.

To jest tak potworny wstyd, że musimy przez tych palantów wysłuchiwać takiego ochrzanu na oczach całego świata! Wstając z kolan spadliśmy na twarz w błoto. Wstyd!

– napisał Maciej Stuhr.
Facebook

dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Emilian58
Gość
Emilian58
22 października 2021 22:08

Szturwy to są pewnie ci przytargani przez bandytę Stalina na bolszewickich czołgach. Najgorszy sort antypolskiej chazarii.

Tomek
Gość
Tomek
24 października 2021 07:29

Hitler tez pochodzil z Austrii i tez nam pomagal.

Joanna
Gość
Joanna
24 października 2021 22:24

Ależ to pajac.

POLECAMY