Bąkiewicz ostro w Luksemburgu: Jesteśmy na wojnie. Dzisiaj Niemiec chce zabiedzić polskie rodziny [+WIDEO]

PILNE
Dodano   13
  LoadingDodaj do ulubionych!
Protest przeciw TSUE w Luksemburgu.

Protest przeciw TSUE w Luksemburgu. / Fot. PAP/Mateusz Marek. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Związkowcy, Polacy, wy dzisiaj w tym miejscu walczycie o niepodległość, o suwerenność Państwa Polskiego. Bo jesteśmy na wojnie - podkreślił w przemówieniu podczas protestu przed siedzibą TSUE w Luksemburgu Robert Bąkiewicz.

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości w ostrych słowach skrytykował Niemcy.

Dzisiaj Niemiec pogardza Polską, dzisiaj Niemiec chce zniszczyć polską energetykę, polską gospodarkę, chce zabiedzić polskie rodziny, was wyrzucić z roboty, a nasze dzieci wysłać za granicę do pracy. Nie możemy się na to zgodzić! – podkreślił.

Zobacz także: Morawiecki po debacie w PE: “Polska pozostaje lojalnym członkiem Unii Europejskiej”

Zdaniem Roberta Bąkiewicza spór o Turów jest tylko początkiem ataków na polską gospodarkę.

Wy rozpoczęliście tę walkę, ale musicie być odpowiedzialni. Bo tu nie chodzi tylko o Turów. Turów jest początkiem – początkiem niszczenia naszej gospodarki, naszego państwa. Dlatego bardzo się cieszę, że dzisiaj razem z kolegami ze Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Rot Niepodległości i Straży Narodowej możemy być z państwem – powiedział.

Jednocześnie podkreślił także, że “hańbą jest, żeby polscy europosłowie pluli na polskiego premiera”. Nawiązał w ten sposób do debaty w Parlamencie Europejskim, która odbyła się w tym tygodniu.

Z tego miejsca żądamy: po pierwsze, że nie powinniśmy dostosowywać się do wyroków TSUE, po drugie powinniśmy porzucić cały projekt FitFor55. Ten “Zielony Ład” to jest zielone szaleństwo, zielone piekło, które spowoduje zniszczenie polskiej gospodarki, polskich rodzin – wskazał.

Zdaniem Roberta Bąkiewicza tego typu projekty służą nie ekologii, ale “podbijaniu innych państw”.

Nie możemy się na to zgodzić! Górnicy, energetycy, związkowcy – w was być może jest ostatnia nadzieja – powiedział.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY