Szczepionki z Rosji? Decyzja nie zapadnie szybko

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. YouTube

Rosjanie chcą, by ich szczepionka była dostępna w UE. Badania nad jej skutecznością rozpoczęła Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Szczepionka Sputnik V jest już sprzedawana w ponad 70 krajach. W Europie ma ją kilka państw, ale Rosji zależy na opinii (WHO) i na jej wprowadzeniu do całej UE.

Węgry, Serbia i San Marino mają już szczepionkę z Rosji. Dlaczego więc WHO zezwala na jej używanie przez kraje UE, bez finałowej decyzji w tej sprawie? Szczepionka nie ma jeszcze pozytywnej opinii. Jednak Światowa Organizacja Zdrowia zapowiedziała odwiedziny w Rosji. Mają zapaść ostateczne decyzje o szczepionce.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

EMA rozpoczęła oficjalny proces oceny rosyjskiej szczepionki w marcu br. Według pierwotnych założeń, decyzja unijnego regulatora miała zapaść w maju lub czerwcu. Procedura dopuszczenia Sputnika V przedłuża się z powodu opóźnień ze strony Rosji w przesyłaniu wymaganych informacji dotyczących preparatu

Reuters

Sputnik V będzie nową szczepionką?

Decyzje Unii Europejskiej dopuszczają tylko preparaty zatwierdzone przez EMA i WHO. Zatem oczekiwania na finałowe wyniki są oczekiwane z niecierpliwością. Jednakże nie będą one wydane pochopnie, analizy trwają.

dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY