SONDAŻ. PiS na czele stawki. Hołownia wraca do gry?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
WARSZAWA POSIEDZENIE SEJMU

WARSZAWA POSIEDZENIE SEJMU Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030 / PAP/Mateusz Marek

Sondaż przeprowadzony dla portalu wpolityce.pl wskazuje na stabilizację czołówki polskich partii politycznych. Pierwszy raz od dawna, w badaniu zyskuje ruch Szymona Hołowni.
  • Na prowadzeniu w sondażu przeprowadzonego przez Social Changes dla portalu wpolityce.pl nadal pozostaje Prawo i Sprawiedliwość.
  • Na podium znajduje się także Koalicja Obywatelska oraz Polska 2050 Szymona Hołowni.
  • Do Sejmu weszłyby również Konfederacja i Lewica, a poza nim znajduje się Kukiz’15, PSL oraz Porozumienie.
  • Zobacz także: Znamy zwycięzcę Konkursu Chopinowskiego. Zobacz kto nim został

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w niedzielę zdecydowanie wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. Takie wyniki wskazuje najnowszy sondaż pracowni Social Changes dla wpolityce.pl. Na podium zyskuje tylko jedna partia – Polska 2050.

Według sondażu chęć zagłosowania na partię Jarosława Kaczyńskiego zadeklarowało 39 proc. badanych (to spadek o 1 pkt proc. w porównaniu z poprzednim badaniem).

Na Koalicję Obywatelską chce głosować 26 proc. respondentów (bez zmian), a na Polskę 2050 – 13 proc. badanych (wzrost o 1 pkt proc.)

Konfederację popiera 8 proc. badanych (wzrost o 1 pkt proc.), a Lewicę – 7 proc. (bez zmian).

Sondaż nie daje szans na reelekcję posłom z trzech ugrupowań. Po 2 proc. badanych chce głosować na Kukiz’15, Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Porozumienie (bez zmian).

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Deklarowana frekwencja wynosi 61 proc. (spadek o 1 pkt proc.)

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na próbie Polaków 1096 osób w dniach od 15 do 18 października.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY