Atak na bazę wojskową USA w Syrii. Nie ma ofiar śmiertelnych

Dodano   1
  Loading
Żołnierze amerykańscy

Żołnierze amerykańscy / Fot. The U.S. Army Wikimedia Commons

Ostrzał amerykańskiej bazy nie spowodował większych strat.
  • W środę wieczorem doszło do ataku rakietowego na bazę wojskową położoną koło miasta al-Tanf, w której stacjonują wojska specjalne USA.
  • Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka podało, że atak został przeprowadzony przy użyciu dwóch dronów i kilku niewielkich pocisków rakietowych.
  • Al-Tanf jest jednym z trzech oficjalnych przejść granicznych między Syrią a Irakiem i głównym punktem kontrolnym na drodze między Damaszkiem a Bagdadem.
  • Zobacz także: Spurek odkryła karty! „Trzeba wyeliminować popyt ma te produkty”

W środę wieczorem miał miejsce atak rakietowy na bazę wojskową USA położoną koło miasta al-Tanf – podały amerykańskie źródła wojskowe. Ostrzał nie spowodował większych strat i nie pociągnął za sobą ofiar w ludziach.

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka podało, że atak na bazę wojskową USA przeprowadzono przy użyciu dwóch dronów. Użyto także kilku niewielkich pocisków rakietowych.

“Jeden z dronów miał uderzyć w część koszar zajmowaną przez wojska specjalne USA, a drugi – w część, gdzie stacjonują wojska syryjskiej opozycji” – pisze Associated Press.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Ofiar w ludziach nie było również w syryjskiej części bazy, podaje Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie.

Al-Tanf jest jednym z trzech oficjalnych przejść granicznych między Syrią a Irakiem. Jest również głównym punktem kontrolnym na drodze między Damaszkiem a Bagdadem. Amerykańscy żołnierze zostali tam dyslokowani w 2016 r. z zadaniem szkolenia formacji wojskowych walczących z Państwem Islamskim, które wcześniej okupowało ten obszar.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Marzena
Gość
Marzena
21 października 2021 08:24

Czyzby drony byly produkcji amerykanskiej znalezione gdzies w Aganistanie?

POLECAMY