Papież wspiera Black Lives Matter? “Protesty po śmierci Floyda miały ducha Dobrego Samarytanina”

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Papież w swojej wypowiedzi wspiera ruch Black Lives Matter, który odpowiedzialny był za "podpalenie" Ameryki w ubiegłym roku.

Franciszek wypowiedział się na temat ubiegłorocznych protestów dotyczących śmierci George’a Floyda. Papież w swojej wypowiedzi widocznie wspiera ruch Black Lives Matter?

“Ruch ten nie przeszedł po drugiej stronie drogi, gdy zobaczył uszczerbek dla godności człowieka spowodowany nadużyciem władzy.” – wskazał Ojciec Święty.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Papież w swojej wypowiedzi wspiera ruch Black Lives Matter, który odpowiedzialny był za “podpalenie” Ameryki przed ubiegłorocznymi wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych. Ojciec Święty porównując ludzi dewastujących amerykańskie miasta i atakujących białych obywateli USA do biblijnej postaci Dobrego Samarytanina afirmuje ich działalność.

Ruch Black Lives Matter zyskał na sile po śmierci George’a Floyda, który zmarł podczas zatrzymania przez policję w Minneapolis. Powodem kontroli było podejrzenie o użyciu przez niego fałszywego banknotu 20 dolarowego podczas płatności w sklepie. Floyd był znanym policji przestępcą i narkomanem. W przeszłości odsiadywał wyroki za posiadanie narkotyków, napady z bronią w ręku i wyłudzenia. W czasie zatrzymania był pod wpływem narkotyków. Jego śmierć stała się pretekstem do walki z rzekomym rasizmem w USA. Doszło także do walk na tle rasowym, które za cel obrały białych obywateli Stanów Zjednoczonych. Jednym z kolejnych postulatów protestujących było całkowite zlikwidowanie jednostek policji w USA.

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY