Spurek znad Sekwany? “Należy gwałtownie podnieść ceny paliw”

Dodano   6
  LoadingDodaj do ulubionych!
Francuska polityk chce gwałtownych podwyżek cen paliw

Sandrine Rousseau z Zielonych / Fot. Twitter/@BMFTV

Znany komentator francuskiej polityki, Adam Gwiazda podzielił się wypowiedzią pewnej francuskiej polityk. Działaczka Zielonych oraz aktywistka ekologiczna Sandrine Rousseau powiedziała ostatnio, że należy podnieść gwałtownie ceny paliw. Jej pomysł miałby w teorii pomóc w walce z globalnym ociepleniem, a przy okazji zniszczyć branżę motoryzacyjną.
  • We Francji trwa zacięta rywalizacja przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi, które odbędą się w przyszłym roku.
  • Przedstawicielka sztabu kandydata Zielonych, Yannicka Jadota pozwoliła sobie skomentować sytuację bezpieczeństwa energetycznego.
  • Zaproponowała, aby w ciągu 5 lat Francuzi natychmiastowo zrezygnowali z korzystania z samochodów.
  • W tym celu, chciałaby ona gwałtownie podnieść ceny za benzynę, co przymusiłoby ludzi do porzucenia obecnych środków transportu.
  • Polski komentator, francuskiej sceny politycznej przyrównywał jej postać do europoseł Sylwii Spurek, głoszącej również radykalne rozwiązania.
  • Zobacz także: Dziś 37. rocznica porwania księdza Jerzego Popiełuszki. Przypominamy tamte wydarzenia

Dzisiaj potrzebujemy ogromnego planu inwestycyjnego, aby za 5 lat moglibyśmy się obejść bez benzyny. Cierpimy na wzrost, nigdy nie podejmując działań w celu zmniejszenia naszej zależności. I tak, to przez fakt zwiększenia ceny benzyny. Pod koniec kadencji Jadota, Francuzi będą odczuwali mniejszą presję na swoje dochody niż dotychczas.

– stwierdziła Sandrine Rousseau.

W komentarzu dla francuskich mediów, stwierdziła również, że ceni sobie postać Jean Luca-Melenchola, byłego kandydata na prezydenta Francji. Wyraziła ona nadzieję, na udany sojusz z kandydatem Zielonych, Yannicka Jadota ubiegającego się o przejęcie schedy po obecnym francuskim przywódcy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

O “intrygującej” wypowiedzi, jednej z osób odpowiedzialnych za kampanię wyborczą Zielonych, informował polski publicysta Adam Gwiazda, który przyrównał jej postać do rodzimej europoseł Sylwii Spurek, która również słynie z bardzo kontrowersyjnych wypowiedzi.

Sandrine Rousseau, ostro stuknięta polityk Zielonych, taka jakby Spurek znad Sekwany

– napisał Adam Gwiazda.

twitter.com, bfmtv.com

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY