Abp. Jędraszewski o homoseksualistach: zaprzeczają godności własnego człowieczeństwa

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Abp Marek Jędraszewski

Abp Marek Jędraszewski / fot. PAP/Grzegorz Momot

- Jak można być człowiekiem w tym dzisiejszym tak zwanym postępowym świecie? - mówił podczas Mszy Świętej, inaugurującej rok akademicki na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, abp Marek Jędraszewski.
  • Metropolita krakowski wygłosił homilię podczas Mszy Św. inaugurującej rozpoczęcie nowego roku akademickiego.
  • Powiedział, że życie ludzi odwracających się od Jezusa staje się “jednym wielkim ośmieszeniem własnego rozumu”.
  • W kontekście homoseksualizmu powiedział również, że osoby takie “zaprzeczają godności własnego człowieczeństwa”.
  • Zobacz także: Doszło do profanacji katolickiej katedry. “Szatan tu mieszka”.

“Marność budzi lęk i zagubienie”

We Mszy Świętej inaugurującej rozpoczęcie nowego roku akademickiego brali udział m.in. legat papieski – abp Salvatore Pennacchio, wiceszef Kancelarii Prezydenta RP Piotr Ćwik, wiceminister edukacji i nauki Włodzimierz Bernacki, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii Andrzej Gut-Mostowy, jak również wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

W swojej homilii metropolita krakowski mocno poruszył zagadnienie godności człowieka i wypływającej z niej zachowań. Tym samym potępił homoseksualizm, mówiąc, że osoby żyjące w ten sposób “zaprzeczają godności własnego człowieczeństwa”. Stwierdził ponadto, że życie ludzi odwracających się od Jezusa staje się “jednym wielkim ośmieszeniem własnego rozumu”.

Nie może być większego upokorzenia dla zdolności poznawczych człowieka, tak samo jak nie może bardziej upokarzać człowieka jego życie niemoralne, wynikające z tego, że człowiek odwraca się od jedynego Pana. To z tego właśnie odwrócenia się od Boga ludzie czynią to, co się im czynić nie godzi.

Mówił podczas homilii.

O niemoralnym życiu

W kolejnym wątku, abp Jędraszewski odniósł się do współczesnego człowieka, żyjącego w postępowym świecie, a który jednocześnie jest pozbawiony wiary. Powiedział także o życiu we “współczesnej” epoce, opartej na fake newsach, “a niekiedy na ordynarnych kłamstwach”.

Jak można być człowiekiem w tym dzisiejszym tak zwanym postępowym świecie? W świecie, w którym człowiek ma żyć bez wiary “jakby Boga nie było”, ma żyć wyrzekając się rozumu, w epoce ogłoszonej jako czas “post-prawdy”, w epoce, w której pragnie budować się bardzo często sukces polityczny i poparcie społeczeństwa opierając swój program na fake newsach, a niekiedy wprost na ordynarnych kłamstwach.

Powiedział abp Marek Jędraszewski

 Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

onet.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY