Doszło do profanacji katolickiej katedry. “Szatan tu mieszka”

Dodano   1  
  Loading
Profanacja katolickiej katedry w Denver

Profanacja katolickiej katedry w Denver / fot. Twitter/PattrikPerez

W niedzielę 10 października w Denver, stolicy stanu Kolorado, doszło do sprofanowania katedry pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Sprawcy napisali m.in "szatan tu mieszka".
  • Katolicka katedra w Denver, w Stanach Zjednoczonych, została sprofanowana. Motywy działań nie są jeszcze znane.
  • Wiadomo, że znalazł się świadek profanacji, który zawiadomił policję.
  • Drzwi i kolumny świątyni zostały pomalowane antykościelnymi napisami.
  • Zobacz także: Polscy biskupi w Watykanie o nadużyciach seksualnych i uchodźcach.

Profanacja katedry w Denver

Jak poinformowała amerykańska telewizja ABC, profanację odkryto przed poranną mszą. Wówczas zobaczono nieprzychylne Kościołowi napisy umieszczone na kolumnach i drzwiach wejściowych. Napisy głosiły, że “szatan tu mieszka”, a także, że wszyscy księża są “gwałcicielami dzieci”. Co więcej, na posągu św. Jana Pawła II napisano, że “miłość zwycięża”. Jest to nawiązanie do kampanii środowisk LGBTQ, która odbyła się w 2015 roku. Jak na razie władze katedry nie udzieliły oficjalnego komentarza.

Jak poinformowała amerykańska agencja Fox News, ostatnimi czasy doszło także do szczególnej ilości ataków wandalizmu na obiekty sakralne. Miało to również związek z ubiegłoroczną śmiercią George’a Floyda, która wywołała falę buntów w społeczeństwie. Wtenczas inni sprawcy podpalili dom parafialny anglikańskiego kościoła św. Jana na skwerze Lafayette w Waszyngtonie. Pojawiły się również kolejne antykatolickie napisy, jak “nie ma Boga”, czy “Bóg umarł”.

Oświadczenie arcybiskupów

Według danych tamtejszej Konferencji Episkopatu, (USCCB), od maja ubiegłego roku, a więc od śmierci Floyda, doszło do 97 ataków wandalizmu na kościoły katolickie.

Po przykrych sytuacjach wandalizmu, głos zabrali arcybiskupi Thomas Wenski z Miami i Paul Coakley z Oklahoma City, pisząc wspólne oświadczenie. Stwierdzili, że “akty wandalizmu rosną proporcjonalnie do pogarszania się duchowego zdrowia społeczeństwa”, a także, że “ci, którzy popełniają takie czyny, są albo nieszczęśliwcami, którzy w ten sposób wołają o ratunek, albo osobami, którym zależy na sianiu strachu”. Dodali również, że akty te są oznaką potrzeby uzdrowienia społeczeństwa.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

ekai.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Beata
Gość
Beata
12 października 2021 19:14

☀️❤️ ️
Na ataki ZLEGO mamy My Chrzescijanie piekne MODLITWY wiec korzystajmy z nich- Swiety Michale Archaniele – modl sie za nami!
https://www.youtube.com/watch?v=DalAGLEb9rA Greetings

POLECAMY