Minister Niedzielski przedstawia możliwy scenariusz. “Czwarta fala się rozpędza”

Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
Adam Niedzielski

Minister zdrowia Adam Niedzielski / fot. Facebook/MZGOV

W ubiegły piątek minister zdrowia, Adam Niedzielski, udzielił wywiadu nt przewidywanego przebiegu czwartej fali, dziennej ilości zachorowań i prognozach resortu. Jak powiedział, "czwarta fala się rozpędza".

Przewidywany scenariusz zachorowań

Goszcząc na antenie TVP info, minister zdrowia powiedział o spekulacjach dotyczących przebiegu czwartej fali zachorowań oraz prognozach resortu. Jak powiedział, według przewidywań pod koniec października będzie około 5 tys. zachorowań dziennie. W listopadzie liczba ta ma się zwiększyć od 7 do 15 tys. dziennych przypadków. Dodał również, że wtedy będzie prawdopodobny szczyt fali. Jednakowoż skala zachorowań zmieni się pod koniec grudnia. “Sytuacja będzie troszkę lepsza” – powiedział.

W tych najbardziej czarnych scenariuszach przewidujemy, że ta liczba hospitalizacji może sięgnąć nawet dwudziestu, dwudziestu paru tysięcy. Mówię tutaj o przełomie roku, kiedy będzie ta kumulacja i apogeum fali.

Powiedział Adam Niedzielski.

Prawdopodobny wzrost hospitalizacji

“Liczymy się z tym, że hospitalizacji będzie dużo, ale też jesteśmy przygotowani, bo mamy szpitale tymczasowe” – zapewnił minister zdrowia, jednocześnie informując o dwóch nowouruchomionych szpitalach tymczasowych. “W tej chwili podejmujemy decyzję co do uruchomienia w Wielkopolsce szpitala tymczasowego. Być może za chwilę trzeba będzie Ostrołękę, żeby obsługiwała wschodnią, północną część Mazowsza” – dodał.

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, odnotowano nowe 3236 przypadki zakażenia koronawirusem. Przoduje województwo lubelskie, mazowieckie i podlaskie.

 Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter, rmf24

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY