Konfederacja o rozwiązaniu problemu wysokich cen paliw: potrzeba redukcji podatków

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Konferencja prasowa Konfederacji

Konferencja prasowa Konfederacji / fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

W piątek miała miejsce konferencja prasowa Konfederacji, na której zaproponowano sposoby na obniżkę cen paliw, spowodowanych rosnącą inflacją.
  • Grabarczyk: Opodatkowanie cen paliw należy po prostu zredukować, co wpłynie także na zmniejszenie całościowej inflacji w Polsce.
  • Posłowie przypomnieli również wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego z 2011r., w której zapewnił, że obniżyłby akcyzę.
  • – Ceny paliw uderzają zarówno w polski biznes, jak i we wszystkich konsumentów – powiedział Krzysztof Bosak.
  • Zobacz także: Prymas Polski zwrócił się do ministra spraw wewnętrznych ws. uchodźców.

Konferencja prasowa dot. cen paliw

Zwołanej w piątek konferencji prasowej Konfederacji przewodniczył jeden z liderów, Krzysztof Bosak. Wraz z nim udział wzięli m.in. Dobromir Sośnierz i Tomasz Grabarczyk.

“Ceny paliw uderzają we wszystkich Polaków. Uderzają w polski biznes, uderzają w obywateli” – zaczął przemówienie Bosak, który przytoczył również dane ilustrujące niepokojąca sytuację paliwową.

Nie mieliśmy tak wysokich cen od prawie 10 lat. W tej chwili benzyna bezołowiowa 98 kosztuje 6,09 zł. 95 – tj. cena 5,89 zł. Olej napędowy – 5,89 zł. a w Warszawie nawet przekracza 6 zł. Jest to najwyższa cena w historii notowań.

Poinformował Krzysztof Bosak.

Co więcej, zaznaczył, że likwidując opłatę emisyjną, jak również obniżając VAT, akcyzę i opłaty paliwowe, cena za 1 litr benzyny spadnie nawet do 4 zł.

“Opodatkowanie cen paliw należy zredukować”

Podczas konferencji prasowej, głos zabrał również Tomasz Grabarczyk – dyrektor biura prasowego Konfederacji. Przypomniał stanowisko Prawa i Sprawiedliwości sprzed lat, które mówiło o wzroście cen paliw przy powrocie Donalda Tuska do polityki. Zwrócił się także do prezesa Kaczyńskiego. “Pan w 2011 roku, w trakcie kampanii wyborczej, mówił, że trzeba mieć odwagę, by obniżyć akcyzę na paliwo. W takim razie pan się nie boi” – powiedział.

Całość konferencji prasowej Konfederacji jest dostępna w serwisie YouTube.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter, YouTube

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY