Prymas Polski zwrócił się do ministra spraw wewnętrznych ws. uchodźców

Dodano   6  
  Loading
Abp Wojciech Polak

Abp Wojciech Polak / fot. Radio Maryja

Grupa Medycy na Granicy poprosiła o wsparcie abp. Wojciecha Polaka, Prymasa Polski, aby ten włączył się w negocjacje dot. uchodźców z ministrem spraw wewnętrznych i administracji - Mariuszem Kamińskim.
  • Grupa Medycy na Granicy wystosowała list do Prymasa Polski z prośbą o poparcie ich apelu dotyczącego umożliwienia udzielenia pomocy medycznej uchodźcom na granicy.
  • – Poprosiliśmy Prymasa Polski o mediację pomiędzy naszą grupą a przedstawicielami władzy – napisali.
  • Abp Polak: uchodźcy są brutalnie wykorzystywani w walce politycznej.
  • Zobacz także: Wirus RSV. W warszawskich szpitalach zaczyna brakować miejsc.

Apel Medyków na Granicy

“Wciąż nie mamy zgody rządu na udzielanie pomocy medycznej w strefie stanu wyjątkowego” napisali na Twitterze Medycy na Granicy. W związku z panującą sytuacją na wschodniej części Polski, grupa postanowiła wystosować list do abp. Polaka, w którym prosi o pomoc w negocjacjach z rządem.

Wobec powyższego poprosiliśmy Prymasa Polski o mediację pomiędzy naszą grupą a przedstawicielami władzy.

Napisali w swoim wpisie.

Reakcja Prymasa Polski

Abp Wojciech Polak, metropolita gnieźnieński, a także Prymas Polski, przychylnie odniósł się do apelu medyków, których postanowił wesprzeć.

“28 września br. na adres mojego sekretariatu wpłynęło pismo skierowane w imieniu 21 osób z wykształceniem medycznym, podpisane przez Pana Jakuba Sieczko, z prośbą o poparcie wystosowanego przez to środowisko, we współpracy z innymi organizacjami pozarządowymi, apelu do Pana Ministra o umożliwienie wjazdu do obszaru na wschodniej granicy Rzeczypospolitej Polskiej, objętego stanem wyjątkowym, w celu udzielenia pomocy medycznej przebywającym tam migrantom i uchodźcom”. – poinformował.

Grupa Medycy na Granicy także zamieściła wpis, w którym informują o wstawiennictwie prymasa i publikują treść jego listu.

Mając na uwadze aktualną – dramatyczną jak wiemy – sytuację imigrantów i uchodźców, uważam za gorszący brak porozumienia, które umożliwiałoby podjęcie wspólnych działań na rzecz ratowania ludzkiego życia.

Napisał w apelu abp Wojciech Polak.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter, tvn24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Imię
Gość
Imię
16 października 2021 10:52

faryzeusz spiskujący z komunistami

Dymitr Ogonowski
Gość
Dymitr Ogonowski
17 października 2021 09:14
Reply to  Imię

Nieprawda. Faryzeusze to właśnie ci, co na zewnątrz wykonywali obrzędy religijne a nie kierowali się miłością bliźniego i się uważali, że są lepsi od innych. Na Sądzie Ostatecznym może być: Stoi Jaruzelski. A ci od Was będą myśleli, o ten to na pewno pójdzie do piekła, bo to komunista. Kibice zresztą taki transparent napisali. A Chrystus powie: Nawrócił się przed śmiercią. Idzie do Nieba. Potem: Hoess. Wy myślicie, ten to już na pewno pójdzie do Piekła. To straszny zbrodniarz. A Chrystus powie: Nawrócił się przed śmiercią. Idzie do Nieba. Potem może być Klaudia Jachira. Wy będziecie myśleć. Ta “poślica”, to zgłosiła apostazję, parodiowała znak Krzyża, to już na pewno pójdzie do piekła. A Chrystus powie, że nie miał kto jej prawidłowo ukształtować sumienia, zgłosiła apostazję z powodu pedofili księży a nie rozumiała, czym jest Kościół, bo nikt jej nie przekazał odpowiedniej wiedzy. Idzie do Nieba. Wy możecie myśleć, jak ci wszyscy poszli do Nieba, to my to już na pewno. My to cały czas się pokazywaliśmy z Krzyżem, akcentowaliśmy swoją religijność. A Chrystus powie: Idźcie precz ode Mnie, bo nie daliście mi jeść, tylko przepędziliście mnie do lasu na zimno. A Wy zdziwieni powiecie, przecież nigdy byśmy tego nie zrobili, tylko takich tam nachodźców od Łukaszenki przepędzaliśmy. Były tam jakieś dzieci ale to przecież muzułmanie. A Chrystus powie: To dziecko, to Ja byłem.

hens
Gość
hens
16 października 2021 14:40

To są ci sami “medycy”, którym 200 tysięcy polskich zgonów po prostu wisi i nawet nie bałaknęli a pozamykali szpitalT

To z nimi brata się ePiSkopat, któremu wisi Polski Kościół a wiernych chcą widzieć zeszmaconych.

No ale jeśli moherom to nie przeszkadza….

Nie bez powodu powstał Pomnik Gwiazdy ✡ Nowej Ewangelizacji, a Rydzyk mizia się z jej Mesjaszem – Danielsem, kapłanem polskich jeleni.

54sarian
Gość
54sarian
16 października 2021 15:33

On taki Polak jak ja żyd.

Stefan
Gość
Stefan
16 października 2021 17:36

lewackie klechy WON od tego tematu. Nie wolno wpuszczec zadnych nachodzców. Nikt ich tu nie zaprasza niech tam siedzą az ich mróz wypedzi

Leszek
Gość
Leszek
18 października 2021 11:56

jednym słowem kościół stał się lewacki a może bardziej trafnie – masoński

POLECAMY