Somalijczyk zamordował brytyjskiego posła. Policja bada powiązania z islamistami

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Sir David Amess.

Sir David Amess. / Fot. Twitter/amessd_southend

Według informacji podawanych przez brytyjskie media, nożownik, który dziś zamordował brytyjskiego posła Sir Davida Amessa, to 25-letni Somalijczyk. Policja antyterrorystyczna bada powiązania napastnika z islamskimi ekstremistami.

Zobacz także: Jak poprawić demografię w Polsce? Nowy pomysł organizacji pozarządowych

Sir David Amess został wielokrotnie raniony nożem podczas spotkania w kościele w Leigh-on-Sea w południowo-wschodniej Anglii. 69-latek reprezentował Southend West w Essex od 1983 roku. Polityk zmarł w wyniku odniesionych ran. Sir David Amess należał do Partii Konserwatywnej. Był zdecydowanym zwolennikiem Brexitu. Sprzeciwiał się też projektom ustaw promujących przywileje LGBT, w tym “małżeństwa” osób tej samej płci.

Podejrzany, 25-latek, który według doniesień jest Somalijczykiem, spokojnie czekał na przyjazd policji po śmiertelnym ataku. Został aresztowany na miejscu zdarzenia pod zarzutem morderstwa i jest przesłuchiwany przez policję. Śledczy pracują nad ustaleniem motywu ataku.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Według informatorów, cytowanych przez “The Times”, nożownik nie używał zwrotów często kojarzonych z atakami islamskimi, jakie mogłyby wskazywać na motywację terrorystyczną. Policja zbada jego telefon, aby ustalić, czy istnieją powiązania z ekstremizmem.

thetimes.co.uk

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY