Jak poprawić demografię w Polsce? Nowy pomysł organizacji pozarządowych

Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
Spacerująca rodzina

Rodzina / Fot. Unsplash

Konfederacja Kobiet RP oraz Fundacja Rodzina Blisko ogłosiły konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych, pod nazwą "Młodzi wzmacniają rodzinę". Ma on "na celu zaangażowanie młodych osób w budowanie pozytywnego wizerunku rodzicielstwa, promocję wartości rodzinnych i tym samym poprawę katastrofalnej sytuacji demograficznej w Polsce".

Zobacz także: Fundacje kontratakują po raporcie NIK ws. Funduszu Sprawiedliwości. Chybione oskarżenia NIK?

Uczestnicy konkursu mają za zadanie wymyślić działania promujące lub wzmacniające instytucję rodziny.

Mogą to być np. projekty promujące rodzicielstwo w mediach społecznościowych, a także plakaty, filmy, spoty. Mają one nieść ze sobą realne wsparcie tych wartości oraz ukazywać pozytywny wizerunek rodziny. Twórcy najlepszych pomysłów otrzymają nagrody pieniężne: pierwsze miejsce – 4000 zł, drugie miejsce – 3000 zł, trzecie miejsce 2000 zł oraz dwa wyróżnienia po 500 zł każde. Laureaci zostaną przeszkoleni w zakresie fundraisingu, a ich projekty zrealizowane we współpracy z Fundacją – informuje Konfederacja Kobiet RP.

Nabór projektów trwa do 31 października 2021 roku. Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej rodzinablisko.pl/konkurs oraz na stronie wydarzenia w portalu Facebook.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Współczynnik dzietności wyniósł w 2020 roku 1,378 – jest to najniższy wynik od 2016 roku i jeden z najniższych na świecie.

Zależy nam na dotarciu z prorodzinnym przekazem do młodzieży. Młodzi ludzie wiedzą najlepiej jak komunikować się ze swoimi rówieśnikami – powiedziała Katarzyna Zych, prezes Fundacji Rodzina Blisko – Sytuacja demograficzna w naszym kraju jest dramatyczna. Zaangażowanie młodzieży w działania prorodzinne to nadzieja na zmianę, jakiej potrzebuje Polska.

konfederacjakobiet.pl

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY