Niewygodne pytania do Trzaskowskiego. Chodzi o delegalizację Stowarzyszenia Marsz Niepodległości

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski / Fot. Flickr.com

Prezes Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, Jerzy Kwaśniewski za pośrednictwem mediów społecznościowych podzielił się swoimi wątpliwościami wobec wniosku prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Prawnik stawia niewygodne dla polityka pytania.

Zobacz także: Brytyjski poseł zaatakowany przez nożownika. Zmarł w wyniku odniesionych ran

Kwaśniewski zwraca uwagę na fakt, czy wniosek Trzaskowskiego przygotowano za publiczne pieniądze.

Czy wniosek o rozwiązanie Stowarzyszenia Marsz Niepodległości przygotowano za publiczne pieniądze? Czy publiczne środki przeznaczono na prawniczy trolling bez szans na sukces i w oczywistej sprzeczności z konstytucyjnymi prawami i wolnościami obywateli? – pyta prawnik.

We wtorek prezes zarządu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz poinformował, że 11 listopada odbędzie się w Warszawie marsz pod hasłem „Niepodległość nie na sprzedaż”. W wypowiedzi dla Onetu, prezydent Warszawy twierdzi, że Marsz Niepodległości organizowany przez Roberta Bąkiewicza nie powinien się odbyć. Zdaniem Trzaskowskiego, “takie organizacje jak ONR powinny być w Polsce zakazane.”

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Trzaskowski przypomniał też, że “już w kwietniu złożył wniosek o likwidację Stowarzyszenia Marsz Niepodległości”. Jak napisał, zrobił to “za łamanie prawa i sprzeniewierzenie się statutowi – poprzez publiczne promowanie totalitarnego ustroju państwa, nawoływanie do nienawiści, stosowanie gróźb czy znieważanie świętych symboli Polski Walczącej” – dodał.

twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY