Brytyjski poseł zaatakowany przez nożownika. Zmarł w wyniku odniesionych ran

PILNE
Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Sir David Amess

Sir David Amess / Fot. YouTube/Sky News

Jak informuje Sky News, brytyjski poseł Sir David Amess został wielokrotnie raniony nożem podczas spotkania w kościele w Leigh-on-Sea w południowo-wschodniej Anglii. 69-latek reprezentował Southend West w Essex od 1983 roku. Polityk zmarł w wyniku odniesionych ran.
  • Sir David Amess należał do Partii Konserwatywnej. Był zdecydowanym zwolennikiem Brexitu. Sprzeciwiał się też projektom ustaw promujących przywileje LGBT, w tym “małżeństwa” osób tej samej płci.
  • Przez ponad godzinę ratownicy medyczni walczyli o życie polityka na miejscu zdarzenia.
  • Około godziny 16 czasu polskiego lokalna policja poinformowała o jego śmierci.
  • Zobacz także: Cmentarze będą otwarte we Wszystkich Świętych? Minister zdrowia odpowiada

Brytyjski poseł został pchnięty nożem podczas otwartego spotkania dla swoich wyborców. Policja jest na miejscu zdarzenia, a droga wokół tego miejsca została zamknięta.

O godzinie 16 czasu polskiego policja poinformowała o śmierci posła:

Sytuacja “nie wygląda dobrze”, ponieważ ratownicy medyczni “próbują ustabilizować stan posła” – informował wcześniej Sky News. Lokalny radny John Lamb powiedział, że Sir David Amess został “dźgnięty kilka razy” podczas ataku, mówiąc agencji informacyjnej Reuters: “Nie jesteśmy pewni, jak poważne to jest, ale nie wygląda to dobrze”.

Sir David Amess należał do Partii Konserwatywnej. Był zdecydowanym zwolennikiem Brexitu i kampanii “Leave Means Leave”. Sir David sprzeciwiał się projektom ustaw promujących przywileje LGBT, w tym “małżeństwa” osób tej samej płci.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Zostaliśmy wezwani do zgłoszenia o dźgnięciu nożem w Eastwood Road North, LeighonSea krótko po 12.05. Oficerowie byli na miejscu wkrótce po tym, aresztowali mężczyznę i odzyskali nóż. Jest on obecnie w areszcie. Nie szukamy nikogo innego w związku z tym incydentem i nie sądzimy, że istnieje ciągłe zagrożenie dla szerszej publiczności – podał funkcjonariusz brytyjskiej policji.

Policja podała, że nożownik ma 25 lat. Nie wiadomo na razie nic więcej o mordercy.

news.sky.com, theguardian.com, twitter.com, dailymail.co.uk, politico.eu, bbc.co.uk

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY