Jachira trafi przed sąd? Jest zawiadomienie o przestępstwie

Dodano   11
  LoadingDodaj do ulubionych!
Klaudia Jachira

Klaudia Jachira / Fot. PAP/ Leszek Szymański

Do Prokuratury Rejonowej Warszawa Żoliborz wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez poseł Klaudię Jachirę z Koalicji Obywatelskiej. Chodzi o przerobienie tekstu "Roty" Marii Konopnickiej. O sprawie poinformował redakcję portalu Media Narodowe autor zawiadomienia, prezes Fundacji Inicjatyw Obywatelskich Ponad Podziałami, Daniel Sosin.

Zobacz także: Niewygodne pytania do Trzaskowskiego. Chodzi o delegalizację Stowarzyszenia Marsz Niepodległości

Happening Jachiry odbił się szerokim echem w przestrzeni publicznej i wywołał ogromne kontrowersje.

W związku z publicznym wystąpieniem Klaudii Jachiry w Sejmie złożyłem zawiadomienie o popełnionym przez tę osobę przestępstwie. Jachira znieważyła Polaków i Państwo Polskie robiąc pośmiewisko z Roty – napisał Daniel Sosin.

Skan zawiadomienia, jaki otrzymała redakcja portalu Media Narodowe:

Wystąpienie Jachiry skrytykowali, oprócz przedstawicieli obozu rządzącego, m.in. prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz czy poseł KO Krzysztof Brejza.

Przeinaczanie utworu, który był symbolem walki o wolność, o Polskę, o prawo do nauczania języka polskiego nie przystoi w Sejmie – powiedział prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, komentując w Polsat News wystąpienie Klaudii Jachiry.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

To nie pierwsze problemy z prawem Klaudii Jachiry. W lipcu tego roku Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu poinformował o złożeniu zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 55 ustawy o IPN przeciwko Janowi Grabowskiemu, Klaudii Jachirze oraz Katarzynie Markusz. Zawiadomienia dotyczą publicznego szkalowania dobrego imienia Rzeczpospolitej Polskiej oraz publicznego zakłamywania historii.

inf. własna, twitter.com, rp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY