Najnowszy sondaż. PiS zdecydowanie prowadzi. Konfederacja po dwóch latach bez wzrostu

Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
Sala Plenarna Sejmu RP.

Sejm RP / Fot. flickr.com

Sondaż wykonany przez pracownię United Surveys potwierdza stabilne poparcie dla PiS. Wszystkie czołowe partie odnotowały wzrost.

Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie wygrałoby wybory parlamentarne, choć notuje niewielką stratę poparcia. Takie wyniki prezentuje najnowszy sondaż United Surveys dla „DGP”. Pozostałe partie na podium notują nieznaczny wzrost.

Z badania wynika, że na partię Jarosława Kaczyńskiego głosować chce 35,4 proc. respondentów. To o niecałe 2 pkt. proc. mniej niż w sondażu z września.

Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska, którą wskazało 27,1 proc. badanych. Oznacza to wzrost poparcia tej formacji o 2 pkt. proc.

Z pozostałych ugrupowań opozycyjnych wzrost – choć tylko o 1,4 pkt proc. – zanotowała jedynie Polska 2050 Szymona Hołowni (9,5 proc.).

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Najnowszy sondaż wskazuje też, że chęć głosowania na Konfederację zadeklarowało 6,8 proc. respondentów, a na Lewicę 6,7 proc. Z kolei 4,6 proc. ankietowanych głosowałoby na PSL, a 9,9 proc zapytanych nie wie na kogo oddałoby głos.

„Ani wzbudzający emocje wyrok TK w sprawie prawa unijnego, ani zorganizowane w reakcji na to wiece opozycji nie wpłynęły znacząco na poparcie dla partii politycznych. W sondażach wciąż obowiązuje mała stabilizacja” – czytamy w gazecie.

Sondaż wykonany został 11 października na ogólnopolskiej próbie 1000 pełnoletnich mieszkańców Polski metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY