Mazurek atakuje Roberta Bąkiewicza oraz Media Narodowe. “Za 200 tys. mamy obrażone dwie ambasady na raz”

Dodano   12  
  Loading
Mazurek w RMF FM

Mazurek w RMF FM / fot. You Tube/ RMF FM

Gościem Roberta Mazurka w dzisiejszej "Porannej rozmowie RMF FM" był wiceminister kultury Jarosław Sellin. Tematem programu były dotacje, które otrzymało Stowarzyszenie Marsz Niepodległości w ramach rządowych funduszy. Redaktor RMF FM wykorzystał tę okazję do przeprowadzenia ataku na Stowarzyszenie, prezesa Roberta Bąkiewicza i portal medianarodowe.com. Mazurek atakuje Media Narodowe zarzucając portalowi obrażanie obcych ambasad.
  • Na początku czwartkowej audycji, red. Robert Mazurek nazwał Roberta Bąkiewicza “dumnym przyjacielem faszystów”. Do obrony swojej tezy, prowadzący użył nieprawdziwych informacji.
  • Kilka chwil później, Robert Bąkiewicz odpowiedział redaktorowi RMF FM. Prezes Stowarzyszenia w krótkim filmie prostuje kłamstwa i braki podstawowej wiedzy dziennikarza.
  • Prowadzący w rozmowie widocznie próbował zdyskredytować również gościa programu, jego środowisko polityczne i samo Stowarzyszenie Marsz Niepodległości.
  • Zobacz także: Trzaskowski złożył wniosek do prokuratury bo… przestraszył się sceny i głośników. “Nielegalna konstrukcja”

Robert Mazurek od początku programu zaangażował się w fałszywą retorykę nazywając Roberta Bąkiewicza “dumnym przyjacielem faszystów”. Skandaliczne słowa redaktora RMF FM próbował ostudzić gość programu przypominając o odpowiedzialności karnej za tego typu oskarżenia.

“To mocno pan pojechał, pan mówi pewnie o panu Bąkiewiczu, a pan Bąkiewicz reagując na tego typu określenia zapowiedział, że z jedną z posłanek lewicy spotka się w sądzie” -wskazał Sellin.

Mazurek jednak brnął dalej lawirując swoją retoryką tak, by uniknąć podstaw do procesu.

Mazurek rzuca oskarżenie

Do obrony swojej tezy, prowadzący podał nieprawdziwe informacje dotyczące rzekomej znajomości prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości z Roberto Fiore, który jest liderem włoskiej “Forza Nuova”.

“Ja bardzo precyzyjnie dobieram słowa. Nie powiedziałem, że pan Bąkiewicz jest faszystą, jest dumnym przyjacielem faszystów. Po pierwsze, dumy nie można mu odmówić, a jeśli chodzi o przyjaźń z faszystami, to człowiek, który regularnie zaprasza do Polski Roberto Fiore, czyli lidera włoskiej “Forza Nuova”, to można go nazwać jego przyjacielem. A kim jest Roberto Fiore? To powiedzmy naszym słuchaczom – to jest dżentelmen skazany na 5,5 roku za udział w neofaszystowskiej organizacji terrorytycznej. Panie ministrze, to był człowiek, który przemawiał na Marszu Niepodległości, na marszu polskiej niepodległości w 2017 roku, był gościem w 2018 roku” – powiedział Mazurek.

Bąkiewicz odpowiada Mazurkowi

Kilka chwil później, Robert Bąkiewicz odpowiedział Robertowi Mazurkowi. Prezes Stowarzyszenia w krótkim filmie prostuje kłamstwa i braki podstawowej wiedzy dziennikarza RMF FM.

“Chciałbym Pana poinformować, że nie zapraszałem Pana Roberto Fiore na Marsz Niepodległości. Chciałbym też poinformować, że nie zapraszałem go na urodziny. Na urodziny to Pan zaprasza komunistów.” – powiedział Robert Bąkiewicz.

“Dla dobra polskiego dziennikarstwa, warto by było przed stawianiem ludzi w takim potępiającym świetle zrobić przegląd, tzw. research żeby trafnie stawiać tezę.” – dodał.

Mazurek atakuje Stowarzyszenie Marsz Niepodległości oraz portal Media Narodowe

“Czyli nie widzi pan nic złego, ani nic gorszącego w tym, że pieniądze, ponad 3 mln zł, to znaczy tak naprawdę z Funduszu Patriotycznego, bo tak się ten fundusz nazywa, dostał Robert Bąkiewicz? Oczywiście nie on, mianowicie Straż Narodowa dostała 1,7 mln, a stowarzyszenie Marsz Niepodległości 1,3 mln.” -zapytał w pewnym momencie prowadzący.

Następnie wspomniał o dofinansowaniu, jakie otrzymał portal medianarodowe.com.

“Z Narodowego Instytutu Wolności 200 tys. zł poszło na taki portal, taką stronę medianarodowe.com. To jest bardzo zacna strona, tam można np. poczytać sobie, cytuję państwu: “Czy Żydzi narzucili swoją tożsamość kulturową USA?” albo można poznać również “prawdę o fałszywej pandemii”. To jest świetny pomysł, bo za 200 tys. mamy obrażone dwie ambasady na raz. Także niedrogo poszło.” – powiedział Robert Mazurek.

Dziennikarz w rozmowie widocznie próbował zdyskredytować również gościa programu, jego środowisko polityczne i samo Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Atakował portal medianarodowe.com nazywając go ironicznie “zacną stroną”. Zarzucił redakcji również obrażanie obcych ambasad. Na te ataki wiceminister Sellin odpowiedział chęcią polemiki.

“Oczywiście, jeżeli takie artykuły się pojawiają, to niedobrze. Mi się to nie podoba, ja z takimi tezami czy artykułami chętnie bym popolemizował.” – odpowiedział wiceminister kultury.

“Jeżeli chce znać pan szczegóły decyzji z kolei innej dużej instytucji, która dysponuje jakimś funduszem i podejmuje kilka tysięcy decyzji rocznie, to proszę zaprosić szefa Narodowego Instytutu Wolności i go o to dopytać.” – dodał.

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Krzysztof
Gość
Krzysztof
14 października 2021 14:34

Brawo Panie Bąkiewicz ! Mazurek ma tyle wspólnego z rzetelnym dziennikarstwem , co świnia z Wersalem , a może jeszcze mniej . Komunistyczna j elyta biesiadująca u niego na urodzinach pokazała jakie ma poglądy . Jedyną zasługą dla Polaków z jego strony jest to, ze powiedział tą imprezą Ludzie zdejmijcie maski i żyjcie normalnie, nie ma się czego bać ! Może nie wprost , ale myślący , którzy do tej pory chodzili spłoszeni powinni wyciągnąć wnioski W każdym razie nie ma się kim przejmować , jeden lewak w tę , czy w tę stronę bez różnicy …

Tomasz Lisek
Gość
Tomasz Lisek
14 października 2021 15:27

Na końcu artykułu widać jak kawa na ławę o co naprawdę chodzi….
Nie było by całej sprawy gdyby nie pojawił się tekst o Żydach którzy ustawili sobie USA, a co nie jest tajemnicą i w samych Stanach mówi się o tym nie od dziś.
Uderz w Żyda, a Mazurek się odezwie 🙂

Artamator
Gość
Artamator
14 października 2021 15:31

Czy ten mazurek który okazuje się zeschlym obwarzankiem wie, że w takich byłych hitlerowskich Niemczech jest kilkaset organizacji neofaszystowskich? A pan B. ma klekac przed czereda mafii, służb czy loz?

Warszawiak
Gość
Warszawiak
14 października 2021 16:00

Jaki wrażliwy na żydowskie ambasady ten Mazurek. Jakoś antypolonizm mu nie przeszkadza, banderyzm i syjonizm również. Dostał zlecenie to wykonuje, dziennikarzyna.

rihat
Gość
rihat
14 października 2021 17:27
Reply to  Warszawiak

ostatnio moal.koszulke z swieczka chanukowa , wiec ………..

Warszawiak
Gość
Warszawiak
14 października 2021 17:37
Reply to  rihat

To wiele wyjaśnia.

Pozytywna
Gość
Pozytywna
14 października 2021 18:30

Brawo! Robert Bąkiewicz, brawo! Media Narodowe. Za Wami Polacy! Tylko polskie portale, a nie to radio. Nie będę wymieniała jego nazwy bo mierzi mnie ich sprzedajność

hens
Gość
hens
14 października 2021 20:14

A gdzie te ambasady?

Zauważył kiedykolwiek żydek z RFM, że obrażają gdzieś naszą ambasadę?

Ba, ambasadę, że obrażają NARÓD POLSKI?

Nie zauważył? To zamknij mordę parchu, zanim my ci ją zamkniemy! Bo to będzie już na wsiegda!

Emilian58
Gość
Emilian58
15 października 2021 01:22

Bezczelny żyd i stręczyciel! Ta libacja,którą zorganizował to była orgia seksualno-optyczna!

Ciekawe
Gość
Ciekawe
15 października 2021 08:30

Czy do tego agenta propagandzisty też dzwoni Jojnie Daniels z przekazem dnia tak jak do Węglarczyka?

obrażanie obcych ambasad
Gość
obrażanie obcych ambasad
15 października 2021 08:37

Komedia z tą propagandą. “Mowa nienawiści” mówią jak się powie, że żydzi kolaborowali z najeźdźcami Polski czy to z zachodu czy ze wschodu albo teraz jak nas żydowski rząd morduje śmiercionkami i chemią w jedzeniu. Toż to myślozbrodnie są. Współczuję ludziom którzy oglądają/słuchają media głównego ścieku, nic się tam człowiek nie dowie co się dzieje na świecie i jeszcze wrzucane ma do głowy różne “izmy” i inne gówna, które światowa żydomasoneria uważa za konieczne dla mass informacje.

AMBROGIO
Gość
AMBROGIO
15 października 2021 08:37

Władysław Gomułka dał wzór jak
rozmawiać z Żydami …!
Czekam na naśladowców .

POLECAMY