Kontrowersyjna decyzja PZN. Zawody w Wiśle i Zakopanem tylko dla zaszczepionych

Dodano   3  
  Loading
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Wikimedia Commons

Jak poinformował sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego, Jan Winkiel, "na 99%" bilety na zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle i Zakopanem będą mogły kupić tylko osoby w pełni zaszczepione przeciw koronawirusowi. Ostateczna decyzja ma zapaść wkrótce.
  • Ostateczna decyzja ma zostać ogłoszona 19 października. Natomiast 21 października ma ruszyć sprzedaż biletów na obie imprezy.
  • “Weryfikacja” zaszczepienia danego kibica będzie się odbywała w taki sposób, że będzie on zaznaczał podczas kupna biletu, że jest w pełni zaszczepiony.
  • Mimo tego, że z założenia na wydarzenia w Wiśle i Zakopanem mieliby wejść tylko zaszczepieni przeciw COVID-19 i tak pojemność trybun ma być ograniczona.
  • Zobacz także: IDMN obala kłamstwa na temat Funduszu Patriotycznego

Zawody Pucharu Świata odbędą się w dniach od 3 do 5 grudnia tego roku, natomiast w Zakopanem od 14 do 16 stycznia 2022. Obecne przepisy precyzują, że na obiektach sportowych na świeżym powietrzu i w hali kibice mogą zapełnić 50 procent dostępnych miejsc. Do limitu nie są jednak wliczane osoby zaszczepione. Władze PZN obawiają się jednak zawężenia limitu.

Nie chcemy zamieszania z biletami i zdecydowaliśmy się sprzedawać wejściówki tylko zaszczepionym kibicom, których obostrzenia raczej nie powinny dotyczyć – wyjaśnił Jan Winkiel.

Ostateczna decyzja ma zostać ogłoszona 19 października. Natomiast 21 października ma ruszyć sprzedaż biletów na obie imprezy.

Jak informuje portal wp.pl “weryfikacja” zaszczepienia danego kibica będzie się odbywała w taki sposób, że będzie on zaznaczał podczas kupna biletu, że jest w pełni zaszczepiony.

Nie będzie trzeba dodawać certyfikatu covidowego ani pokazywać go na skoczni, ponieważ zgody na taką weryfikację nie wyraził Urząd Ochrony Danych Osobowych – wskazał portal.

Mimo tego, że z założenia na wydarzenia w Wiśle i Zakopanem mieliby wejść tylko zaszczepieni przeciw COVID-19 i tak pojemność trybun ma być ograniczona. W Wiśle do około 6 tys. miejsc, a w Zakopanem do 10 tys. Wprowadzono także limit, żeby zachować minimum 1,5 metra odstępu między kibicami (mimo że będą zaszczepieni).

W naszej klinice był oddział covidowy i na własne oczy widziałem, jak ciężko pacjenci znoszą tę chorobę. Nie ma żartów. IV fala koronawirusa dotyka i będzie dotykać zwłaszcza niezaszczepionych, dlatego taki środek ostrożności, żeby na trybuny wpuścić tylko zaszczepionych, uważam za dobre rozwiązanie – podkreślił Rafał Kot, były fizjoterapeuta polskiej kadry skoczków, który na co dzień pracuje w szpitalu w Nowym Targu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Ludzie podczas skoków są ściśnięci na trybunach. Maseczki rzadko kto nosi, a tak dużego skupiska ludzi nikt nie jest w stanie upilnować. Potem te osoby ze skoczni pójdą do restauracji, hoteli i rozjadą się po całym kraju do swoich domów. Wpuszczenie tylko zaszczepionych znacznie zmniejsza ryzyko rozprzestrzenienia się koronawirusa – dodał.

sportowefakty.wp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Prawyczłek
Gość
Prawyczłek
14 października 2021 21:24

Czy to nie jest segregacja sanitarna?

Emilian58
Gość
Emilian58
15 października 2021 00:42

Dawniej właściciel bydła wypalał bydłu numer i znak własności. Dzisiaj ustawiacze świata czyli pasożyty zamiast wypalania gorącym żelazem szprycują swoją własność życiodajną”szczepionką”! Warto dodać że wypalanie gorącym żelazem nie powodowało zejścia śmiertelnego u bydła.

Emilian58
Gość
Emilian58
15 października 2021 00:58

Gdyby więcej ludzi chciałoby rozważnie spojrzeć wstecz to zdali by sobie sprawę że ten reset nie jest pierwszym w naszych dziejach. Oraz nie dali by się nabrać na tę”PANDEMIĘ”! Ci świadomi wiedzą po co to WSZYSTKO łącznie ze zbrodniami! Ale jeżeli TA cywilizacja opiera się na kłamstwie,korupcji,bandyckich elitach i zbrodni to taka cywilizacja musi upaść!!! Tym bardziej że około połowa z nas dostała już wcześniej głupawki przed telewizorem. A resztę szkód zrobiły breje i wkrótce ta wyszczepiona część będzie sterowana smartfonem a młodzi ludzie nie mają co liczyć na potomstwo w przyszłości. A więc stójmy dalej potulnie w kolejce do rzeźni!

POLECAMY