IDMN obala kłamstwa na temat Funduszu Patriotycznego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Prof. Jan Żaryn

Prof. Jan Żaryn / Fot. Facebook

Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej, który jest dysponentem Funduszu Patriotycznego, w oświadczeniu odpowiedział na pojawiające się w mediach rewelacje. Dziennikarz Wirtualnej Polski podał na swoim koncie Twitterowym nieprawdziwą informację dotyczącą wniosku złożonego przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości w ramach dofinansowania z rządowego Funduszu Patriotycznego.

Zobacz także: Mazurek atakuje Roberta Bąkiewicza oraz Media Narodowe. “Za 200 tys. mamy obrażone dwie ambasady na raz”

Niedługo po wpisie dziennikarza WP, na jego słowa zareagował prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Robert Bąkiewicz.

To co pisze WP to manipulacja. Wniosek na Centrum Niepodległości był składany, ale nie został przyjęty. Dotacji niestety nie otrzymaliśmy, a szkoda. Bo moglibyśmy w takim Centrum zorganizować np. godną premierę cenzurowanego filmu @w_sumlinski “Powrót do Jedwabnego” – napisał.

Teraz do pojawiających się nieprawdziwych informacji postanowił odnieść się również Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Oświadczenie Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. R. Dmowskiego i I. J. Paderewskiego w sprawie pojawiających się w mediach nieprawdziwych informacji dotyczących Funduszu Patriotycznego

W związku z pojawianiem się w mediach nieprawdziwych informacji na temat Funduszu Patriotycznego informujemy, że procedura oceniania wniosków, zawierania umów z beneficjentami oraz wypłaty środków w ramach Funduszu Patriotycznego została zakończona. Obecnie trwa proces realizacji projektów, które otrzymały środki z programu. W związku z tym, projekt Stowarzyszenia Roty Marszu Niepodległości, o realizację którego wnioskowano, podobnie jak inne projekty, którym nie zostały przyznane dotychczas środki, nie ma szans na ich otrzymanie.

Nabór wniosków w ramach Funduszu Patriotycznego ogłoszono pod koniec marca br. Trwał on 30 dni – od 25 marca do 25 kwietnia br. Łącznie wpłynęło 2 880 wniosków: 1984 w Priorytecie I oraz 896 w Priorytecie II. Szczegółowy tryb procedowania wniosków określa Regulamin Funduszu Patriotycznego.

Listy rankingowe wniosków zakwalifikowanych, niezakwalifikowanych oraz listy rezerwowe w obu priorytetach ogłosiliśmy 21 czerwca br. Listy te są dostępne na stronie internetowej Funduszu. Podobnie rzecz ma się z listą ekspertów, która jest jawna i dostępna na stronie Funduszu Patriotycznego. Także w czerwcu br. Dyrektor IDMN na podstawie §10 p. 29 Regulaminu przyznał dofinansowanie wybranym podmiotom z listy rezerwowej.

Większość umów z beneficjentami Funduszu Patriotycznego została podpisana w lipcu i sierpniu br., po czym nastąpiła wypłata środków. Podmioty ubiegające się o dofinansowanie, zgodnie z §10 p. 37 Regulaminu, mogły z niego zrezygnować do czasu podpisania umowy.

Obecnie trwa etap realizacji projektów przez beneficjentów Funduszu Patriotycznego. Większość podmiotów zadeklarowało 30 listopada br. jako datę zakończenia realizacji projektów. Rozliczenie się z przekazanych środków, zgodnie z Regulaminem, musi nastąpić w terminie do 30 dni od tej daty.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY