Kto by się spodziewał?! Francuzi zamykają kolejny meczet. “Miejsce indoktrynacji”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Meczet

Meczet / Fot. pxfuel.com

Władze miasta Allonnes postanowiły o zamknięciu kolejnego meczetu. Twierdzą, że meczet jest odwiedzany przez osoby należące do radykalnego ruchu islamistycznego lub znajdujące się w jego orbicie.

Francuzi zamykają kolejny meczet. 13 października rozpoczęło się postępowanie w sprawie usunięcia meczetu Allonnes w departamencie Sarthe, które wszczął tamtejszy prefekt. Według niego, głoszone w meczecie nauki „legitymizują użycie zbrojnego dżihadu”.

Allonnes to miasto liczące około 11 000 mieszkańców. Leży na południowy zachód od Le Mans w Kraju Loary.

Francuzi zamykają kolejny meczet

Tutejszy meczet ma około 300 wiernych, ale władze uznały, że propaguje „radykalny islam”. Dotyczy to zarówno kazań, jak i prowadzonej tu innej działalności.

Władze twierdzą, że meczet jest odwiedzany przez osoby należące do radykalnego ruchu islamistycznego lub znajdujące się w jego orbicie. Ma tu być głoszona apologia zbrojnego dżihadu, śmierci męczeńskiej, usprawiedliwianie aktów terroryzmu, a do tego padają zarzuty uprawiania mowy nienawiści, dyskryminacji i działania na rzecz ustanowienia praw szariatu.

Takie zrzuty wskazała w swoim komunikacie prasowym prefektura Sarthe. Przy meczecie działa też szkoła koraniczna, do której uczęszcza 110 dzieci. Ją też uznano za „miejsce indoktrynacji” i też grozi jej zamknięcie.

Meczet jest zarządzany przez dwa stowarzyszenia – Allonnaise Association pour le Juste Milieu (AAJM) i stowarzyszenie Al Qalam.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

nczas.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY