Trzaskowski po raz kolejny atakuje polskich patriotów! “Marsz Niepodległości nie powinien się odbyć”

Dodano   13
  LoadingDodaj do ulubionych!
Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski / Fot. Flickr.com

Rafał Trzaskowski po raz kolejny medialnie atakuje Stowarzyszenie Marsz Niepodległości oraz Roberta Bąkiewicza.
  • We wtorek prezes zarządu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz poinformował, że 11 listopada odbędzie się w Warszawie marsz pod hasłem „Niepodległość nie na sprzedaż”.
  • W wypowiedzi dla Onetu, prezydent Warszawy twierdzi, że Marsz Niepodległości organizowany przez Roberta Bąkiewicza nie powinien się odbyć.
  • Zdaniem Trzaskowskiego, “takie organizacje jak ONR powinny być w Polsce zakazane.”
  • Zobacz także: Czym kibice Albanii rzucali w Polaków? Szokujące odkrycie dziennikarzy

Rafał Trzaskowski po raz kolejny atakuje polskich patriotów! Prezydent Warszawy wypowiedział się na temat zbliżającego się Marszu Niepodległości twierdząc, że takie inicjatywy powinny zostać zakazane. We wtorek prezes zarządu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz poinformował, że 11 listopada odbędzie się w Warszawie marsz pod hasłem „Niepodległość nie na sprzedaż”.

Trzaskowski atakuje polskich patriotów

Zdaniem Prezydenta Warszawy, Marsz Niepodległości organizowany przez stowarzyszenie Roberta Bąkiewicza nie powinien się odbyć.

“Za każdym razem mówię jasno, że Marsz Niepodległości organizowany przez pana Bąkiewicza nie powinien się odbyć. Mówię, że są używane symbole, dlatego zawsze występuję, żeby marsz przygotowany przez takich ludzi nie był w Warszawie organizowany” – powiedział Trzaskowski w Onet.pl.

Wskazał, że kiedy kieruje wniosek do sądu o zakazanie Marszu Niepodległości „najczęściej sąd staje na stanowisku, że a priori nie można zakazać przed marszem tego typu zgromadzenia”.

“Inaczej było w pandemii, sąd się przychylił do mojego wniosku. Mam nadzieję, że teraz będzie tak samo, że epidemia to nie jest czas na organizowanie aż tak wielkich demonstracji” – oznajmił.

Na uwagę, dziennikarza, że PO zorganizowała wielką demonstrację w obronie Polski w UE w minioną niedzielę prezydent Warszawy odpowiedział: „Ja uważam, że nie są to tylko kwestie dotyczące epidemii. Ja uważam, że takie organizacje jak ONR powinny być w Polsce zakazane.”

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Obchody organizowane przez państwo?

Przypomniał, że wystąpił z takim wnioskiem „i cały czas prokuratura go bada od wielu, wielu lat”.

“I uważam, że ludzie, którzy nawołują do nienawiści, którzy się odwołują do haseł, do ideologii, która ma znamiona faszyzmu, powinny być zakazane” – powiedział.

“I tego typu ludzie nie powinni nam kraść naszej tradycji niepodległościowej. Obchody powinny być organizowane przez państwo i samorząd, a nie przez samozwańczych organizatorów pokroju Bąkiewicza” – dodał.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY