SONDAŻ. Zmiana poparcia dla PiS i Konfederacji

Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
WARSZAWA POSIEDZENIE SEJMU

WARSZAWA POSIEDZENIE SEJMU / Fot. PAP/Mateusz Marek. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Badanie opinii publicznej wykonano dla portalu wpolityce.pl.

Sondaż wykonany przez pracownię Social Changes wskazuje, że gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, zdecydowanie wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. Partia Jarosława Kaczyńskiego które notuje wzrost poparcia. Z drugiej strony, największy spadek w badaniu zanotowała Konfederacja.

Portal podaje, że partia Jarosława Kaczyńskiego notuje „rekordowy, najlepszy od bardzo wielu miesięcy wynik”. Na PiS głosować chce aż 40 proc. respondentów. Taki wynik oznacza wzrost o trzy punkty procentowe w porównaniu z poprzednim badaniem.

Drugie miejsce w sondażu przypadło Koalicji Obywatelskiej, którą wskazało 26 proc. badanych. Oznacza to wzrost o jeden pkt. proc.

Podium zamyka słabnąca Polska 2050 Szymona Hołowni, którą wybrało 12 proc. uczestników sondażu. Partia byłego prezentera TVN traci 2 pkt. proc.

7 proc. badanych wskazało na Konfederację, co oznacza spadek aż o 4 pkt. proc. Bez zmian pozostaje poparcie dla Lewicy – również 7 proc. Kukiz’15 cieszy się poparciem 2 proc. respondentów – to wynik bez zmian.

Poparcie dla Polskiego Stronnictwa Ludowego wynosi 2 proc. – wzrost o 1 punkt. 2 proc. badanych wskazało na Porozumienie Jarosława Gowina, co oznacza wzrost o 1 punkt.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Najnowszy sondaż wskazuje, że prognozowana frekwencja wynosi 62 proc. – wzrost o 1 punkt.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI na panelu internetowym; zostało przeprowadzone na próbie 1068 osób od 8 do 11 października.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY