Program Ewy Stankiewicz usunięty z TV Republika? “W najbliższych tygodnia chcę zaproponować nowy projekt”

Dodano   2  
  Loading
Ewa Stankiewicz

Ewa Stankiewicz / fot. You Tube/ Telewizja Republika

Telewizja Republika nie pokazała dotąd wywiadu Ewy Stankiewicz z ministrem Piotrem Naimskim.
  • Telewizja Republika nie pokazała dotąd wywiadu Ewy Stankiewicz z ministrem Piotrem Naimskim. Tomasz Sakiewicz wskazał, że program nie przeszedł kolaudacji.
  • Wywiad z sekretarzem stanu w kancelarii premiera i pełnomocnikiem rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, został wycofany przez Telewizję Republika krótko przed emisją 23 września w cotygodniowym programie Ewy Stankiewicz „Otwartym tekstem”.
  • Tomasz Sakiewicz zapewnia, że jego telewizja nie zakończyła współpracy z Ewą Stankiewicz,
  • Zobacz także: Czym kibice Albanii rzucali w Polaków? Szokujące odkrycie dziennikarzy

Telewizja Republika nie pokazała dotąd wywiadu Ewy Stankiewicz z ministrem Piotrem Naimskim. Coraz częściej mówi się o tym, że program Ewy Stankiewicz został usunięty z Telewizji Republika. Sprawę skomentował szef telewizji, Tomasz Sakiewicz.

“Nie został skolaudowany, nie wiem, czy w ogóle jest poprawialny. Chcemy poprawić współpracę redakcji z autorką. Chodzi o to, żebyśmy rozumieli się co do zasad etycznych, prawnych, żeby program mieścił się w ramach warsztatu dziennikarskiego” – mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Sakiewicz, szef TV Republika.

Program Ewy Stankiewicz usunięty z TV Republika?

Nagrany wcześniej wywiad Ewy Stankiewicz z Piotrem Naimskim, sekretarzem stanu w kancelarii premiera i pełnomocnikiem rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, został wycofany przez Telewizję Republika krótko przed emisją 23 września w cotygodniowym programie Ewy Stankiewicz „Otwartym tekstem”.

“Program nie został oddany do kolaudacji, a to jest warunek emisji programów nagrywanych w każdej stacji” – przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Sakiewicz, prezes i redaktor naczelny TV Republika.

“Odcinek nie został skolaudowany, nie wiem, czy w ogóle jest poprawialny” – stwierdza Sakiewicz w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

W kolejne dwa czwartki program w ogóle nie został wyemitowany.

W ramówce Telewizji Republika w czwartki o godz. 21:30 zamiast „Otwartym tekstem” pojawiła się „konferencja prasowa”.

“Mieliśmy wydania specjalne, bo były wydarzenia nadzwyczajne, nie tylko jej programy spadały” – tłumaczy Sakiewicz.

 Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Jednak to nie koniec współpracy?

W czwartek 30 września wieczorem trwała burzliwa debata sejmowa po wystąpieniu ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.

“W najbliższych tygodnia chcę zaproponować nowy projekt Ewy Stankiewicz, żeby uniknąć nieporozumień. Chcemy poprawić współpracę redakcji z autorką. Mam wrażenie, że wtedy będzie miejsce i dla takiego programu” – mówi nam Tomasz Sakiewicz.

“Chodzi o to, żebyśmy rozumieli się co do zasad etycznych, prawnych, żeby program mieścił się w ramach warsztatu dziennikarskiego” – dodaje.

Zapewnia, że współpraca z Ewą Stankiewicz nie została zakończona.

“Nie wiem nic o tym, żebyśmy my albo Ewa mieli rezygnować ze współpracy. Chodzi o to, żeby program był jak najwyższej jakości. Myślę, że Ewa jest tak dobrą marką, że zasługuje na to, żeby robić dobre programy” – podkreśla szef Telewizji Republika.

Ewa Stankiewicz nie chciała wypowiadać się o tej sytuacji.

Stankiewicz w TV Republika

Związek Ewy Stankiewicz z Telewizją Republika istnieje od startu stacji wiosną 2013 roku, objęła wtedy funkcję dyrektor artystycznej. Przez kilka lat współprowadziła program „Studio Republika”. Według danych Nielsen Audience Measurement we wrześniu br. udział Telewizji Republika w rynku oglądalności wynosił 0,068 proc. Serwis internetowy stacji w sierpniu br. zanotował 297,1 tys. użytkowników i 1,03 proc. zasięgu (według badania Mediapanel). W ub.iegłym roku przychody Telewizji Republika zmalały o 4 proc. W tej chwili wynoszą one 15,68 mln zł, a strata netto – z 1,6 do 1,53 mln zł. Stacja zaznaczyła, że zarobiła m.in. na rządowych kampaniach społecznych dotyczących epidemii.

wirtualnemedia.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
hens
Gość
hens
13 października 2021 18:47

“żebyśmy rozumieli się co do zasad etycznych, prawnych, żeby program mieścił się w ramach warsztatu dziennikarskiego”

Wstydu ten człowiek nie ma.

Od wielu lat odnoszę się do niego per Sakowicz, bo to odrażający degenerat, całkiem jak tamten.

Krzysztof
Gość
Krzysztof
14 października 2021 14:31

Żeby był poprawny politycznie chyba tak należy rozumieć tłumaczenia pana Sakiewicza

POLECAMY