Kaczyński odejdzie z rządu? Chce odzyskać władzę nad PiS

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński / Fot. flickr.com

Na początku przyszłego roku Jarosław Kaczyński ma odejść z rządu. Według informacji medialnych, prezes Prawa i Sprawiedliwości chciałby skupić się na swoim ugrupowaniu. Nakazał także swoim politykom zwiększenie aktywności w mediach społecznościowych.
  • W najbliższych miesiącach mogą się ważyć losy Jarosława Kaczyńskiego na stanowisku wicepremiera ds. bezpieczeństwa.
  • Prezes Prawa i Sprawiedliwości, chce w przyszłym roku odejść z rządu, aby skupić się wyłącznie na kierowaniu własną partią.
  • Parlamentarzyści PiS wyjawiają, że lider obozu rządzącego jest zaniepokojony niską aktywnością jego polityków w mediach społecznościowych.
  • Zobacz także: Morawiecki o potencjalnym polexicie: “To coś gorszego niż fake news”

Według informacji medialnych prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński ma zrezygnować w marcu przyszłego roku z posady wicepremiera rządu. Powodem takiej decyzji ma być zaniedbanie przez niego własnej partii oraz odzyskanie nad nią kontroli.

Prezes wskazywał, że ze względu na funkcję wicepremiera w siedzibie partii pojawia się raz na tydzień i że jest to niewystarczające

– przekazał jeden z posłów partii rządzącej.

Natomiast inny z posłów PiS przekazał mediom, że Kaczyński jest zaniepokojony niska aktywnościom polityków partii w mediach społecznościowych. Prezes partii rządzącej nakazał swoim działaczom naprawę tego zaniedbania.

Podkreślał, że w 2015 roku PiS wygrało wybory między innymi dzięki aktywności w internecie, podobnie było w roku 2019, ale teraz ten kanał jest zaniedbany i trzeba to jak najszybciej zmienić

– powiedział jeden z parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Kaczyński zaniedbał PiS?

Kaczyński został powołany na stanowisko wicepremiera 6 października 2020 r. Wykonuje on zadania przewodniczącego Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.

Prezes Jarosław Kaczyński, tłumaczył we wrześniu, że najbliższe ustawy o obowiązku obrony mogą być finałem w jego wykonaniu jako wicepremiera.

Kiedy te ustawy będą w procesie uchwalania lub zostaną uchwalone, zastanowię się czy nie wrócić do mojego właściwego zajęcia czyli kierowania partią

– zapowiadał już we wrześniu Jarosław Kaczyński.

Radosław Fogiel komentuje doniesienia medialne

W programie “Gość Wydarzeń” Bogdan Rymanowski pytał wicerzecznika Prawa i Sprawiedliwości, Radosława Fogla o anonimowe doniesienia o potencjalnym odejściu prezesa Kaczyńskiego z funkcji wicepremiera rządu.

Nie, ma swoje zadania, które realizuje. Zapowiadał jakiś czas temu, że będzie moment, kiedy będzie chciał się bardziej skupić na partii. To jeszcze nie jest ten moment

– zapewniał wicerzecznik PiS.

Odjedzie wtedy, kiedy uzna, że misja rządowa się skończyła, a jego uwaga jest potrzebna w innym miejscu

– jeszcze raz podkreślił Fogiel.

polsatnews.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY