Morawiecki o potencjalnym polexicie: “To coś gorszego niż fake news”

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
WĘGRY SPOTKANIE PREMIERÓW V4 I PREZYDENTA EGIPTU

WĘGRY SPOTKANIE PREMIERÓW V4 I PREZYDENTA EGIPTU / Fot. PAP/Albert Zawada

"Opozycja próbuje insynuować nam, że chcemy doprowadzić do osłabienia Polski, UE poprzez wyjście z Unii; to jest nie tylko fake news, to jest po prostu kłamstwo" - wskazał na konferencji prasowej premier Morawiecki.
  • Mateusz Morawiecki po raz kolejny wypowiedział się o potencjalnym polexicie. Premier udzielał się podczas konferencji z premierami Węgier i Słowacji oraz prezydentem Egiptu.
  • Według szefa rządu, obecne działania opozycji parlamentarnej w Polsce to kłamliwa groźba i gra polityczna.
  • Zdaniem premiera, „coraz więcej polityków zachodnich i mediów zachodnich dostrzegają głos polskiego rządu”.
  • Zobacz także: O której mecz Polska-Albania? Sprawdź, gdzie oglądać

Mateusz Morawiecki po raz kolejny wypowiedział się o potencjalnym polexicie. Premier udzielał się podczas konferencji z premierami Węgier i Słowacji oraz prezydentem Egiptu. Szef rządu zabrał głos w sprawie „kłamstw, które są wywoływane przez opozycję”.

Morawiecki o polexicie

“Nasza szanowna opozycja próbuje insynuować nam, że chcemy doprowadzić do osłabienia Polski, Unii Europejskiej, poprzez wyjście z UE. To jest oczywiście nie tylko fake news, to jest coś jeszcze gorszego. To jest po prostu kłamstwo wywoływane po to, żeby osłabić UE” – oświadczył Morawiecki.

“To kłamstwo opiera się o założenie zupełnie błędne, że ludzie nie potrafią przeczytać wyroków Trybunałów Konstytucyjnych innych państw członkowskich, które to wyroki były bardzo podobne do tego, który zapadł w polskim TK” – ocenił szef polskiego rządu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Praca polskiego rządu dostrzegana w Europie

Jak dodał, „coraz więcej polityków zachodnich i mediów zachodnich dostrzegają głos polskiego rządu”.

“Polityki nie robi się na ulicy, tylko poprzez współpracę i zdecydowane działania w kierunku wzmocnienia współpracy z przyjaciółmi, którzy są na granicach UE” — podkreślił premier Morawiecki, komentując sytuacje państw granicznych Wspólnoty, także Polski.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY