Traczyk-Stawska złamała regulamin Światowego Związku Żołnierzy AK? Matecki: “NIE JEST AUTORYTETEM”

Dodano   12  
  Loading
Wanda Traczyk-Stawska

Wanda Traczyk-Stawska / fot. You Tube/ TOYOTOMANIAK

Poprzez publiczne i polityczne eksponowanie symboli Armii Krajowej, Wanda Traczyk-Stawska złamała regulamin Światowego Związku Żołnierzy AK.

Wanda Traczyk-Stawska znana jest z udziału w manifestacjach organizowanych przez szeroko rozumiane środowiska polskiej opozycji parlamentarnej. Uczestniczka Powstania Warszawskiego w przeszłości brała udział w wielu politycznych protestach. Widziano ją na manifestacjach Komitetu Obrony Demokracji, Strajku Kobiet i ostatnio również pikiecie środowisk pro-europejskich zwołanej przez Donalda Tuska. Z każdym razem, w czasie swoich wystąpień Stawska prezentowała na ramieniu biało-czerwoną opaskę z symbolem “Polski Walczącej”. Jak się okazuje, czyn ten jest sprzeczny z zasadami panującymi wśród kombatantów Armii Krajowej. Wanda Traczyk-Stawska złamała regulamin Światowego Związku Żołnierzy AK.

O kobiecie, która pomimo chwalebnej przeszłości zdecydowała się wesprzeć środowiska zwalczające ideały, o które niegdyś walczyła napisał w swoim wpisie na Twitterze Dariusz Matecki. Przewodniczący struktur Solidarnej Polski na Pomorzu obnażył rażące odejście Stawskiej od ideałów, o które walczyli powstańcy.

“Ktoś wspierający organizację, która domaga się możliwości zabijania, nie tylko niepełnosprawnych dzieci, ale również zabijania dzieci “bez kompromisów” – NIE JEST AUTORYTETEM, nie powinien być stawiany za wzór, obojętnie co chlubnego w swoim życiu zrobił.” – napisał.

Traczyk-Stawska złamała regulamin ŚZŻAK?

Dalej Matecki wskazuje na rażące złamanie przez Wandę Traczyk-Stawską podstawowych zasad wynikających bezpośrednio z regulaminu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

“Instrukcja dotycząca odznak związkowych oraz umundurowania ŚZŻAK”. Punkt 6; “Zgodnie z tradycją Armii Krajowej jednoczącej ludzi różnych przekonań – niedozwolone jest noszenie opasek i emblematów Związku podczas wystąpień i imprez o charakterze partyjnym lub politycznym” – napisał.

Stawska atakuje Roberta Bąkiewicza i Marsz Niepodległości

W rozmowie z Wirtualną Polską Wanda Traczyk-Stawska powiedziała, że organizacje powołane przez Bąkiewicza – Stowarzyszenie Marsz Niepodległości i Straż Narodowa – powinny być zdelegalizowane.

“Oni powinni być bezwzględnie zdelegalizowani. To są ludzie, którzy albo dekorują się w swastyki, albo udają, że są powstańcami i noszą nasze przepaski. Ich marsz niepodległości to jest marsz podłości, jeśli się rzuca petardami w okna. Oni są odpowiedzialni za widowiska, które powodują, że my, powstańcy, płaczemy” – powiedziała kombatantka.

Dziwi jednak fakt, że kobieta potępiając prawicowe i niepodległościowe organizacje, wspiera środowiska, których celem jest destrukcja Polski oraz pełne poddanie się dyktatowi Niemiec i Brukseli. Idąc tym tokiem rozumowania, można wnioskować, iż jej walka w Powstaniu Warszawskim była bezskuteczna, skoro kilkadziesiąt lat później dobrowolnie chce oddać w obce ręce to, za co hektolitry krwi wylewali jej towarzysze broni.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Kresowiak
Gość
Kresowiak
12 października 2021 15:31

Wanda co kochała niemca, pedzia, komucha, Lempart, Tuska, tylko Polaka nienawidziła.

Marek
Gość
Marek
12 października 2021 17:55

Popierdoliło starą babe

Zbigniew
Gość
Zbigniew
14 października 2021 03:34
Reply to  Marek

Nie popierdolilo. Po prostu adrenalina zabuzowala. Staruszce tez moze buzowac. Takie przypadki powinno sie leczyc, szczegolnie u starych lidzi.

hens
Gość
hens
12 października 2021 17:57

Mendy należy wyczesać i spalić. Przypomnę postępek prezesa tego związku, który odebrał odznaczenie Warszawskiego Okręgu AK przyznane pani Zofii Klepackiej za obronę nienarodzonych.

Tam jest bardzo dużo do wyczyszczenia, bo to popłuczyny po ZBOWIDzie, czyli po zakurwieńcach żydobolszewickich!

Babcia Traczyk-Stawska jest przykładem tych “Bojowników o Wolność i Demokrację”! Lepiej teraz zajrzeć jej do życiorysu, niż za kilka lat smarkać w rękaw, jak po Michniku czy Morelu, którzy zdechli w dobrobycie zapewnianym im przez żydoPiS!

Oczywiście z waszych pieniędzy, wy debile polskie goje!

Polak
Gość
Polak
13 października 2021 12:04
Reply to  hens

Łooo panie , goje to tak na Polaków mówili paskudne żydki, tfuuu
Czyli ten cały wywód można skomentować tak.
Viva Auschwitz Birkenau

Herman777
Gość
Herman777
12 października 2021 18:01

A może Wanda to taka ukryta opcja armi ludowej w Armi Krajowej ? Tajnoś Agentos a teraz pokazuje swoje prawdziwe oblicze ?

Benedykt Worek
Gość
Benedykt Worek
12 października 2021 18:12

Ona zrobiła swoje ! Lecz w dzisiejszych czasach ludzie pokroju BĄKIEWICZA , napewno staną w obronie POLSKI !!! Jak kiedyś AK !!! Zaś ci za którymi optuje Pani Traczyk – Stawska , mało że nie staną w obronie RP !!!
to JĄ SPRZEDADZĄ – SZMALCOWNIKI !!!
Pani Traczyk-Stawska POSTARZŁA SIĘ !!! DEMENCJA ???

jojo
Gość
jojo
12 października 2021 18:21

każdy kto ma do czynienia ze starszymi osobami powyżej 90 doskonale wie, że są to osoby, które tracą jasność umysłu i są bardzo podatne na manipulacje. Ta Pani została po prostu zmanipulowana przez media pokroju TVN. Takie media posługują się zmanipulowanymi starszymi osobami, dla osiągnięcia własnych partykularnych interesów.

Ove
Gość
Ove
12 października 2021 19:08

Babci obiecali wykupić receptę za 104.-PLN. Inni sprzedają się za 500+ . Taka wartość.

Dymitr Ogonowski
Gość
Dymitr Ogonowski
12 października 2021 21:38

Traczyk-Stawska jednak jest na podobnym poziomie umysłowym z Bąkiewiczem. Chce przyjąć propozycję spotkania z Bąkiewiczem i mają uzgadniać, jak się będą wybierać na wojenkę z Rosją:) Traczyk-Stawska chce przekonywać Bąkiewicza, że ma za słabe siły i że potrzebne jest do tej wojenki wsparcie UE.

zdzisław
Gość
zdzisław
13 października 2021 16:49

Moja mama też była Powstańcem Warszawskim . Przeszła kanałami Warszawy cały szlak. Walczyła z Niemcami broniąc np. Wytwórnię Papierów Wartościowych, gdzie zginęło kilku jej kolegów,a mama była ranna. Tej Pani ręki by nie podała zresztą , jak kazdy Powstaniec Niemcowi. Myślę, że niewiele ta pani miała wspólnego z działaniami Powstańczymi

Grzegorz
Gość
Grzegorz
19 października 2021 08:48

Te Wanda

POLECAMY