SZOK! Kapela chce przeprosin dla Bąkiewicza od weteranki Powstania Warszawskiego

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Publicysta „Krytyki Politycznej” Jaś Kapela.

Publicysta „Krytyki Politycznej” Jaś Kapela. / Fot. Wikimedia Commons

W niedzielę Wanda Traczyk-Stawska podczas manifestacji opozycji w obronie Unii Europejskiej wygłosiła kontrowersyjne zdanie na temat Roberta Bąkiewicza. W pewnym momencie zwróciła się do zagłuszającego ją kontrmanifestanta: „Milcz, głupi chłopie! Milcz, milcz, milcz, chamie skończony. Bo ja jestem żołnierzem, który pamięta, jak krew się lała. Jak moi koledzy ginęli. Ja tu po to jestem, aby przemówić w ich imieniu!” – powiedziała uczestniczka Powstania Warszawskiego.
  • Na twitterze nastąpił nieoczekiwany zwrot ws. kontrowersyjnej, a wręcz nagannej wypowiedzi bohaterki Powstania Warszawskiego
  • Popularny lewicowy poeta oraz aktywista, Jaś Kapela ponaglił kombatantkę za używanie wulgarnych sformułowań wobec przeciwników politycznych
  • Jego zdaniem powstańcy nie mają legitymacji do łamania tabu, czy nawet polskiego prawa bez żadnej odpowiedzialności
  • Zobacz także: Babcia Kasia znowu w akcji! Kandydatka na warszawiankę roku z zarzutami

Jaś Kapela to warszawski poeta i pisarz, zwycięzca pierwszego w historii polskiego slamu. Publicysta Krytyki Politycznej, aktywista lewicowy, znany z kontrowersyjnych wypowiedzi dotyczących poglądów nt. polityki społecznej. Należy, więc przyjmować te słowa z dozą dystansu.

Czy pani Wanda Traczyk-Stawska przeprosiła już pana Roberta Bąkiewicza? Czy już zalegitymizowaliśmy takie zwracanie się do przeciwników ideowych?

– zastanawiał się lewicowy poeta.

Niektórzy uczestnicy dyskusji pytali się Kapeli kim jest niejaka Wanda Traczyk-Stawska. Wyjaśniając dodał, że byli powstańcy nie mają legitymacji do stosowania ostrego języka w przestrzeni publicznej.

Jeśli powstaniec zachował się źle, to nie widzę powodu, żeby niegdysiejsze zasługi dawały immunitet na dzisiejsze przewiny

– stwierdził.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Wcześniej warszawski aktywista, popularny ze swojego trybu życia oraz z kontrowersyjnych wypowiedzi, ośmielił się otwarcie skrytykować naganną wypowiedź sanitariuszki Powstania Warszawskiego. Stwierdził nawet, że takie wypowiedzi byłych żołnierzy Armii Krajowej, źle świadczy o samej organizacji.

Skoro nawet dziś emerytowane żołnierki AK tak się zwracają do protestujących, to strach pomyśleć jak klasistowska i wykluczająca była to formacja w czasie wojny. Nic dziwnego, że nie pomagali Żydom

– napisał Kapela.

Warto również odhaczyć, że historia ostrej krytyki Wandy Traczyk-Stawskiej za stosowanie wulgarnych sformułowań wobec ideowych przeciwników ma swój dalszy ciąg. Jaś Kapela w swoim unikatowym stylu postanowił odpowiedzieć na falę krytyki ze strony środowiska lewicowego i założył zbiórkę pieniędzy. Celem jest usunięcie konta na Twitterze w zamian za zgromadzenie 100 tysięcy złotych.

zyciestolicy.com.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY