Kompromitacja poseł Lewicy. Nie znała członków własnej partii? [WIDEO]

Dodano   1  
  Loading
Anna Maria Żukowska

Anna Maria Żukowska / fot. You Tube/ Onet Rano

Anna Maria Żukowska została zapytana w programie „Tłit” o wiceprzewodniczących Nowej Lewicy. Okazało się, że posłanka ma problem z wymienieniem nawet kilku z czternastu nazwisk.
  • W sobotę w Warszawie odbył się kongres zjednoczeniowy Nowej Lewicy. Ponad 1100 delegatów wybrało na współprzewodniczących partii Włodzimierza Czarzastego jako szefa frakcji SLD i Roberta Biedronia jako przewodniczącego frakcji Wiosny.
  • Liderzy wskazali jako sekretarza generalnego ugrupowania Marcina Kulaska. Ponadto wybrano 14 wiceprzewodniczących ugrupowania.
  • Anna Maria Żukowska została poproszona w programie „Tłit” Wirtualnej Polski o wymienienie nazwisk wiceprzewodniczących Nowej Lewicy. Posłanka była w stanie wymienić jedynie kilka z nich.
  • Zobacz także: Nowoczesna chce delegalizacji Marszu Niepodległości? Powstała zrzutka na wsparcie prawne [DOŁĄCZ]

Anna Maria Żukowska była gościem redaktora Patryka Michalskiego na antenie telewizji Wirtualnej Polski. Prowadzący program zapytał Żukowską o to, by wymieniła wszystkich 14 wiceprzewodniczących jej partii. Ta jednak nie była w stanie samodzielnie wymienić nawet połowy osób, które widnieją na tej liście. Kompromitacja poseł Lewicy została uwieczniona i stała się popularnym filmem na Twitterze.

Podczas sobotniej konwencji partyjnej, Lewica ogłosiła współpracę między dawnymi strukturami SLD oraz Wiosną Roberta Biedronia. W wyniku tej koalicji, do czołowych stanowisk w strukturach partii powołano 14 wiceprzewodniczących i jednego sekretarza generalnego.

Liderzy wskazali jako sekretarza generalnego ugrupowania Marcina Kulaska, który pełnił tę funkcję w SLD, a później po zmianie nazwy partii także już w Nowej Lewicy.

Ponadto wybrano 14 wiceprzewodniczących ugrupowania – po siedmiu z obu frakcji. Zostali nimi z SLD: były sekretarz generalny partii Marek Dyduch, szef mazowieckich struktur Arkadiusz Iwaniak, prezydent Będzina Łukasz Komuniewski, wiceprezydent Łodzi Małgorzata Moskwa-Wodnicka, sekretarz klubu Lewicy Dariusz Wieczorek i dotychczasowi wiceprzewodniczący Anna Mackiewicz i Andrzej Szejna.

Z kolei z Wiosny wiceprzewodniczącymi zostali: szef klubu Krzysztof Gawkowski, wiceszefowie klubu Krzysztof Śmiszek i Beata Maciejewska, posłanki Joanna Scheuring-Wielgus i Anita Kucharska-Dziedzic, była warszawska radna Paulina Piechna-Więckiewicz i była wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Kompromitacja poseł Lewicy

Anna Maria Żukowska została poproszona w programie „Tłit” Wirtualnej Polski o wymienienie nazwisk wiceprzewodniczących Nowej Lewicy. Posłanka była w stanie wymienić jedynie kilka z nich.

“Doliczyłam się już wszystkich, czy jeszcze nie?” – pytała zmieszana.

Prowadzący rozmowę szybko zripostował byłą rzecznik Lewicy.

“Nie, pani poseł jeszcze w połowie nie jesteśmy” – mówił.

Dziennikarz postanowił pomóc Żukowskiej i nieco ją naprowadzał, jednak na niewiele się to zdało.

“Kogo dalej nie wymienię, to przepraszam, bo rano mój mózg działa po prostu z oporami” – próbowała się tłumaczyć posłanka Nowej Lewicy.

wpolityce.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Dariusz
Gość
Dariusz
12 października 2021 19:11

Przecież na kobieta ma na drugie Kompromitacja,więc nic w tym nadzwyczajnego.

POLECAMY