Nowoczesna chce delegalizacji Marszu Niepodległości? Powstała zrzutka na wsparcie prawne [DOŁĄCZ]

Dodano   4  
  Loading
Stowarzyszenie Marsz Niepodległości

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości / Fot. PAP/Paweł Supernak

W odpowiedzi na wniosek Nowoczesnej ws. delegalizacji MN i Straży Narodowej, pojawiła się zrzutka na wsparcie prawne dla Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.
  • Na stronie zrzutka.pl można wpłacać pieniądze na rzecz wsparcia prawnego dla Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.
  • Jest to odpowiedź na wniosek Nowoczesnej ws. delegalizacji MN i Straży Narodowej.
  • – Posłowie Platformy Obywatelskiej wyprodukowali kilkaset fake newsów dotyczących niedzielnego wydarzenia, wtórowała im Gazeta Wyborcza, a uwiarygadniał TVN – czytamy na stronie zrzutki.
  • Zobacz także: Doszło do profanacji katolickiej katedry. “Szatan tu mieszka”.

Będzie delegalizacja Marszu Niepodległości?

Gościem radia RMF FM była Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej, która powiadomiła o złożeniu wniosku o delegalizację Stowarzyszenia Marsz Niepodległości i Straży Narodowej. Według niej powodem decyzji miał być faszyzm, jednakże poseł nie potrafiła wskazać konkretnych przykładów.

No przede wszystkim, to wszystko, co proponują nasi narodowcy, to jest faszyzm, to jest rzeczywiście działanie niezgodne z konstytucją, bo mamy przecież tego typu działania, jako niezgodne z polskim prawem.

Odpowiedziała Lubnauer pytana o to, na czym polega ten “faszyzm”.

Była szefowa Nowoczesnej starała się obronić mówiąc także, że w zeszłym narodowcy “pod pretekstem obrony kościoła w swoim czasie, zachowywały się agresywnie w stosunku do protestujących kobiet”. Jednocześnie zapomniała o powodzie bronienia kościołów. A mianowicie o atakach na nie ze strony lewicowych aktywistów.

Zrzutka na wsparcie prawne dla MN

Wesprzeć Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, a tym samym zapobiec jego delegalizacji, możemy dzięki włączeniu się w internetową zrzutkę. Kwota docelowa wynosi 10 000 zł, co więcej przeznaczona będzie na wsparcie prawne dla stowarzyszenia. Zrzutka dostępna jest TUTAJ.

Po pikiecie prosuwerennościowej “Wybieram Polskę”, która odbyła się równolegle do swoistego Marszu Podległości Donalda Tuska, nastąpił zmasowany atak na Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. (…) W poniedziałek przedstawiciele Nowoczesnej złożyli wniosek o delegalizacje Stowarzyszenia “Marsz Niepodległości”.

Czytamy w opisie zrzutki.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

wpolityce.pl, zrzutka.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Krzysztof
Gość
Krzysztof
12 października 2021 14:46

Ten prosty chłop Lubnauer trochę przesadził . Tacy ludzie powinni być skazywani na więzienie i utratę obywatelstwa , a po odsiadce wyrzucani z kraju bez prawa powrotu . Niech Bóg ma w opiece Polskę i Polaków i chroni nas przed takimi lewakami i zdrajcami .

Wiesław
Gość
Wiesław
12 października 2021 14:54

No cóż, p. Bąkiewicz dostał pieniądze na stowarzyszenie Marsz Niepodległości, przez co, aby odpłacić się partii rządzącej, włączał się nieustannie w rzekome, wszczynane pod swoich wyborców, spory PiS z PO, zdecydowanie stając po stronie PiS. A teraz, kiedy usłyszał, że ktoś wystąpi do sądu o delegalizację, to zrzutka. Dla mnie ten pan stracił wiarygodność. Poprosi PiS i mu dadzą. Powinni, za to zaangażowanie. A jak nie dadzą, to trzeba było nie angażować dobrego imienia Marszu w „wojenki” PiS z PO.

Radek
Gość
Radek
12 października 2021 20:06
Reply to  Wiesław

Wedlug Ciebie lepiej byłoby jakby prezydentem RP został trzaskowski ? Bo co jeszcze niby zrobil , w czym popiera PiS? zrobił dobrze stając po stronie Dudy . Bakiewicz zrobił również dobrze starając się o dotacje od rzadu na swoje organizacje . Sposób Kukiza nie wypalił . Nie wystarczy walczyć za idee potrzeba wzmacniać przekaz . Bez kasy niczego nie zrobisz . Niestety pieniadze od ludzi nie wystarczyły w rozwoju . Yt wyłączył monetyzacje . Lewactwo walczy o zniszczenie polskich patriotów . Mielibyśmy teraz dyskryminujący hostel za nasze pieniądze w każdym mieście . I rewolucje komunistyczna w galopie .

Grzegorz
Gość
Grzegorz
12 października 2021 17:29

Zdaje się, że “zrzutka.pl” pobiera dość znaczny haracz od transakcji. Lepiej byłoby, gdybyście opublikowali numer konta bankowego, na które można by zrobić przelew.

POLECAMY