Smuniewski: Powstańcy mieli różne poglądy, a walczyli o jedno – o wolność

Dodano   9  
  Loading
WARSZAWA MAFESTACJA POPARCIA DLA OBECNOŚCI POLSKI W UE

WARSZAWA MAFESTACJA POPARCIA DLA OBECNOŚCI POLSKI W UE / Fot. PAP/Albert Zawada

Incydent z udziałem powstańca warszawskiego, Wandy Traczyk-Stawskiej, skomentował na swoim Facebookowym profilu Konrad Smuniewski.
  • Na niedzielnym zgromadzeniu, zwołanym przez Donalda Tuska, wywiązała się ostra wymiana zdań pomiędzy Wandą Traczyk-Stawską a Robertem Bąkiewiczem – prezesem Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.
  • Traczyk-Stawska: Milcz głupi chłopie! Milcz! Chamie skończony.
  • Do wyzwisk odniósł się Robert Bąkiewicz: Być może nie do końca rozumie rzeczywistość.
  • Zobacz także: Hołownia o stanie Polski w UE: Mamy najgłębsze powody do zaniepokojenia.

Powstańcy walczyli o wolność

Do niecodziennej wymiany zdań pomiędzy Wandą Traczyk-Stawską a Robertem Bąkiewiczem doszło podczas niedzielnego zgromadzenia. Powodem był wpis na Twitterze Donalda Tuska, który wzywał do stawienia się na Placu Zamkowym w Warszawie. Kobieta, widząc prezesa Stowarzyszenia Marszu Niepodległości, nie oszczędziła kilku nieeleganckich zdań.

Milcz głupi chłopie! Milcz! Chamie skończony, bo ja jestem żołnierzem, który pamięta jak krew się lała, jak moi koledzy ginęli.

Krzyczała Traczyk-Stawska w stronę Roberta Bąkiewicza.

Robert Bąkiewicz postanowił odpowiedzieć, komentując przy tym całą niefortunną sytuację. “Bardzo chętnie spotkam się z panią Wandą. Inna sprawa, że weteranów wykorzystuje się do promowania idei, które są sprzeczne z ideami, o które ta pani walczyła w Powstaniu Warszawskim, bo walczyła o wolną i niepodległą Polskę”. powiedział.

“To hańba dla reszty powstanców”

Zdarzenie skomentował także Konrad Smuniewski, działacz Ruchu Narodowego. “Powstańcy mieli różne poglądy, a walczyli o jedno – o wolność!” Napisał. Dodał także, “to hańba dla reszty powstańców, że rzekomo ich teraz reprezentuje niewychowana zwolenniczka wulgarnych “Strajków Kobiet”. Traczyk-Stawska to też działaczka KODomicka, proLGBT i antykatolicka.”

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Facebook, polsatnews.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Dymitr Ogonowski
Gość
Dymitr Ogonowski
11 października 2021 23:32

Ciekawe czy Tusk lub tvn zapłacili Traczyk-Stawskiej? Jeżeli tak, to by potwierdzało, że pieniądz rządzi światem. Hitler jej nie chciał płacić, tylko pewnie by ją zamknął w KL, więc wówczas była przeciw Niemcom. A za pieniądze wszystko można. Znaliśmy Bartoszewskiego. “Patriotyzm” nie wymuszony okolicznościami, to jest może u 2 %. Nie wierzę ani w patriotyzm Bąkiewicza ani w patriotyzm Traczyk-Stawskiej. Jeden ma pieniądze od obecnej władzy, to dla nich robi robotę a druga być może ma pieniądze od sił prounijnych.

Dymitr Ogonowski
Gość
Dymitr Ogonowski
11 października 2021 23:43

W ogóle są dwa najbardziej wyraziste przykłady kłamu walki o “Ojczyznę” i całe ideologie. Wiem, że są wyjątki. Pilecki naprawdę dobrowolnie poświęcał się dla Polski. Wyjątek potwierdza regułę. A te dwa moje przykłady, to: Własow i von Paulus. Pierwszy walczył w wojnie domowej w Rosji, po stronie bolszewików, brał udział w stalinowskich czystkach a gdy się dostał do niemieckiej niewoli, to pokazał, że jednak chce zwalczać bolszewizm po stronie Hitlera. Chciał ratować swoją skórę po prostu. A drugi, to von Paulus, który będąc feldmarszałkiem Rzeszy, po dostaniu się do niewoli, wolał stać na czele komitetu antyfaszystowskiego, w zamian za trzymanie w eleganckiej willi i powrót po wojnie do Niemiec niż podzielić los swoich podwładnych, zamęczonych w łagrach stalinowskich.

zenon
Gość
zenon
12 października 2021 08:58

Moze i troche prawdy w twoim tekscie jest. Wez pod uwagę ze v Paulus BYŁ ODPOWIEDZIALNY za los swojej armii, która idiotyzm Hitlera skazal na masakre. Gdyby nie oddzielono jeszcze w lecie 1942 jednostek pancernych i sporej czesci piechoty do ataku na południe sojuza i cała 6 armia uderzyła na Stalingrad nie było by szansy zeby obrona nie padła. Dodatkowo wczesna proba przebicia sie przez pierscien okrazenia (mozliwa do zrealizowania) uratowala by 6 armie.
Upor Hitlera (wspomagany przez Goeringa ktory twierdzil ze zaopatrzy 6 armie z powietrza) spowodowal w efekcie zniszczenie calej armi. Dla podtrzymania obrony armii walczacej w okrazeniu potrzeba bylo 800 ton zaopatrzenia dziennie. Rosyjska obrona przeciw lotn zredukowala te dostawy do 150 ton w najlepszym dniu – normalnie było duzo mniej)

Razem z czasami niewoli zginelo ponad 200 tys Niemieckich zolnierzy. Straty materiawalowe – ponad 20% calego wyposaenia armii niemieckiej zostalo utraconych pod Stalingradem. Byla to gigantyczna kleska. V Paulus czul sie odpowiedzialny za ta kleske i pozniejsza wspolpraca z wrogiem (wykladal nawet taktyke armii niemieckiej w jakiejs sowieckiej akademii) byla niczym innym jak otwartym buntem przeciw Hitlerowi. Lepsze traktowanie plus godziwe warunki zycia w NRD byly dla v Paulusa drugorzedne. Mozna dodac ze jego zona (rumunskiego pochodzenia) w “nagrodę” za dzialania v Paulusa po zostala wyslana do obozu koncentracyjnego.

hens
Gość
hens
11 października 2021 23:51

Spoko, najpierw należy ‘weterance’ sprawdzić życiorys, bo takich ‘powstańców’ w ZBOWIDzie było multum a większość z korzeniami. Pamiętamy chyba, że Morel i Michnik brali dodatki za walkę o “Wolność I Demokrację” do końca życia.

Chyba czas byłby przetrzebić tych towarzyszy!

Jeśli nie można ich dopaść za granicą, to przynajmniej tu należy ich wyczesać i wydusić, c’nie, panie Świrski!?

hens
Gość
hens
12 października 2021 00:06
Reply to  hens

Dodam, że co do eleganckiej willi, to i Rajmund Kaczyński się na taką skusił i przeżył swoje życie do końca aczkolwiek bez specjalnych względów ze strony żony i “dwóch takich”.

Inaczej postąpił Zdzisław Macierewicz, który nie chciał usynowić “jednego takiego” i jakoby zabił się.

Dymitr Ogonowski
Gość
Dymitr Ogonowski
12 października 2021 00:11
Reply to  hens

Mówię Wam, że wszystko idzie o pieniądze. Nie ma znaczenia czy to Bąkiewicz, czy Bosak ze swoją Karinką, czy Bartoszewski czy Traczyk-Stawska. Dawna mądrość ludowa głosi: “Za pieniądze lud się podli, za pieniądze ksiądz się modli” Według badań szwedzkich naukowców kobiety bardziej potrzebują seksu niż my. Ale one się wycwaniły i chcą byśmy im płacili pieniądze. Prostytutki to przynajmniej są uczciwe. Płacisz tyle a tyle, masz to i to. A te “porządne” to więcej wyciągną od swojego wybrańca, którego niby “kochają”. A jak nie będzie miał w końcu pieniędzy, to go rzucą. Prawo do rozwodów, jak i prawo o molestowaniu, to sobie wywalczyła feministyczna banda, która naprawdę chce kasy. Ja to naprawdę chcę serbskiego Kosowa i Metohiji i to nie jest dla mnie na sprzedać. Słowiańszczyzna została tu upokorzona przez bandę NATO, dlatego ja musiałem zrezygnować z polskiego patriotyzmu, bo większość polskiego społeczeństwa, kierując się pieniędzmi dla siebie, poparła ten bandytyzm antysłowiański. Prezydent Białorusi, naprawdę kieruje się swoim interesem, podobnie, jak członkowie prozachodniej białoruskiej opozycji. Jednak na skutek okoliczności, to On poparł Serbów. Dlatego muszę być za nim a nie za natowskim śmieciem Bąkiewiczem. Rozumiecie to?

Dymitr Ogonowski
Gość
Dymitr Ogonowski
12 października 2021 00:13

Oj. chciałem napisać. Natowskim śmieciem Błaszczakiem. Pomylił mi się Błaszczak z Bąkiewiczem. Bąkiewicz to popiera natowskiego śmiecia Błaszczaka za pieniądze ale to inna osoba.

hens
Gość
hens
12 października 2021 00:52

Rozumieeeciee… !

Skończyło się umieranie za Ojczyznę. Już prędzej za kasę. A potem kasę przerzucamy na Bermudy i sami też tam lecimy.

Lepiej widzieć rzeczywistość taką jaka ona jest, niż taką jaką byśmy chcieli, żeby była.

sdf12
Gość
sdf12
12 października 2021 07:17

To smutne, że zwolennicy ustroju totalitarnego wysługują się starszą panią, która jak widać nie wiele rozumie co się dzieje na scenie politycznej.

POLECAMY