Hołownia o stanie Polski w UE: Mamy najgłębsze powody do zaniepokojenia

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szymon Hołownia

Szymon Hołownia / fot. PAP/Andrzej Grygiel

- Mamy najgłębsze powody do zaniepokojenia - powiedział Szymon Hołownia odnosząc się do wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Jak stwierdził, "jesteśmy na kursie absolutnie konfrontacyjnym z Unią Europejską".
  • Szymon Hołownia wyznał, że Donald Tusk miał do niego dzwonić i namawiać do udziału w niedzielnej manifestacji.
  • – To trochę nie tak się robi, dlatego że to nie jest tak, że my coś sobie załatwimy z Tuskiem albo Kosiniakiem-Kamyszem – powiedział.
  • Sanepid przeciwny manifestacji organizowanej przez Donalda Tuska.
  • Zobacz także: Ma dość pandemii, więc zamieszkał w lesie.

Hołownia odpowiada na zaproszenie od Tuska

W sobotę 9 października, gościem radia RMF FM był Szymon Hołownia. Prezes Polski 2050 mówił o swoim udziale w niedzielnej manifestacji, zapowiedzianej przez Donalda Tuska. – Uważam, że trzeba spotkać się jutro z tymi, którzy uważają, że w Polsce stało się w tym tygodniu coś złego, a więc będę na jakimś placu, ale nie wiem, czy będzie to Plac Zamkowy – powiedział. Jednocześnie zauważył również, że potrzeba jest znalezienia formuły, w której “wszyscy się zmieścimy”. – Będę na jakimś placu, ale nie wiem, czy będzie to Plac Zamkowy. Będę z ludźmi. Nie wiem, czy będę z liderami – dodał.

Przyznał także, że trzeba spotkać się w niedzielę z ludźmi, którzy uważają, że Polsce stało się coś złego. – Wydaje mi się, że jeżeli będę, to będę wśród ludzi, na placu – skomentował.

Jesteśmy na kursie absolutnie konfrontacyjnym z Unią Europejską.

Stwierdził lider Polski 2050 w kontekście wyroku TK.

Niedzielne wydarzenie lidera PO

Trybunał Konstytucyjny orzekł 7 października m.in., że że działania organów UE poza zakresem kompetencji są niezgodne z polską konstytucją. Na decyzję tę zareagował Donald Tusk, nawołując do zgromadzenia się na Placu Zamkowym w niedzielę 10 października.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

onet.pl, Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY