Prezydent Czech Milosz Zeman trafił do szpitala. Narastające problemy z cukrzycą

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Prezydent Czech Miloš Zeman

Prezydent Czech Miloš Zeman / Fot. PAP/EPA/Martin Divasek. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Prezydent Czech Milosz Zeman został przewieziony karetką z praskiego Zamku do Centralnego Szpitala Wojskowego - poinformowała rzeczniczka szpitala. Od kilku dni media i politycy spekulują na temat stanu zdrowia Zemana. W ubiegłym miesiącu spędził osiem dni w szpitalu. W pierwszej połowie roku zaczął poruszać się na wózku ze względu na neuropatię, na którą cierpi.
  • Po południu prezydent Czech Milosz Zeman trafił nieoczekiwanie do szpitala
  • W niedzielę miał przyjąć premiera Andreja Babisza, który w sobotnio-niedzielnych wyborach uzyskał mandat do kontynuacji rządów
  • Rzecznik Centralnego Szpitala Wojskowego w Pradze odmówiła dopytującym się mediom udzielenia szczegółów
  • Milosz Zeman od lat boryka się z cukrzycą, która stała się powodem problemów kończyn dolnych
  • Obecnie jest w trakcie długotrwałego leczenia neuropatii w nogach
  • Zobacz także: Patrole konne WOT pojawiły się na granicy polsko-białoruskiej

Prezydent Czech miał w niedzielę przyjąć premiera Andreja Babisza, którego ruch Ano zdobył najwięcej głosów w piątkowo-sobotnich wyborach do parlamentu Czech. 

Rzeczniczka Centralnego Szpitala Wojskowego w Pradze nie podała żadnych szczegółów na temat przyjęcia do placówki prezydenta, ale powiedziała, że ​​dyrektor szpitala udzieli mediom informacji o godzinie 14:00 w niedzielę.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Problemy zdrowotne prezydenta

Prezydent Czech przebywał w Centralnym Szpitalu Wojskowym w zeszłym miesiącu. W ostatnich latach trafiał tam już kilkukrotnie. W ubiegłym roku przeszedł operację złamanej ręki. Ponadto w 2019 roku spędził tam cztery dni, gdyż lekarze nakazali pilne badanie słuchu. W tej placówce przyjął również szczepionkę przeciwko COVID-19.

Czeski prezydent jest w trakcie długotrwałego leczenia neuropatii w nogach, co ma związek z cukrzycą. Ze względu na problemy z nogami, w tym roku zaczął korzystać z wózka inwalidzkiego.

polsatnews.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY