Apel ministra zdrowia do abp. Gądeckiego: Proszę o pomoc i liczę na wsparcie

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Minister zdrowia Adam Niedzielski

Minister zdrowia Adam Niedzielski / fot. mz.gov.pl

Minister zdrowia, Adam Niedzielski, zwrócił się z apelem do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abp. Stanisława Gądeckiego, ws. przestrzegania obostrzeń sanitarnych przez wiernych.
  • Minister zdrowia zaapelował do przewodniczącego KEP odnośnie przestrzegania obostrzeń sanitarnych przez wiernych.
  • – Zwracam się do księdza arcybiskupa z apelem o przypomnienie informacji o konieczności zasłaniania nosa i ust w przestrzeniach zamkniętych – powiedział.
  • Zaznaczył, że noszenie maseczek jest, obok szczepień, kluczowym narzędziem do walki z pandemią.
  • Zobacz także: Szczyt UE. Sankcje dla Białorusi i śledztwo ws. otrucia Nawalnego.

Apel do przewodniczącego KEP

W związku z nadchodzącą czwartą falą, a także wzrostem zakażeń, minister zdrowia zwrócił się z apelem do abp. Stanisława Gądeckiego ws. przestrzegania obostrzeń sanitarnych przez wiernych. W piśmie wskazał, że jako minister zdrowia czyni wszystko, by czwarta fala nie dotknęła nas równie mocno, jak trzy poprzednie. Poprosił o pomoc, a także wyraził nadzieję na wsparcie ze strony Episkopatu.

Proszę o tę pomoc i liczę na wsparcie ze strony Episkopatu w tej swoistej edukacji społecznej, dzięki której możemy ograniczyć zasięg czwartej fali epidemii, na czym nam wszystkim powinno zależeć.

Napisał Adam Niedzielski.

Zwrócił się również z apelem o przypomnienie w diecezjach, dekanatach oraz parafiach informacji o konieczności zasłaniania nosa i ust w przestrzeniach zamkniętych. “Niestety, biorąc pod uwagę liczbę zaszczepionych, nie jesteśmy w pełni chronieni przed zwiększoną transmisją wirusa. Nadal musimy ukierunkowywać nasze siły na ograniczenie tej transmisji i ochronę osób starszych, z osłabioną odpornością, przewlekle chorych, przez groźnymi konsekwencjami” – dodał.

Sytuacja epidemiczna w Polsce

Ministerstwo zdrowia 10 października poinformowało o 1527 nowych przypadkach zakażeń. Na czele są województwa: Lubelskie, Mazowieckie, jak również Podlaskie. Potwierdziło także jeden przypadek zgonu z powodu COVID-19 i czterech zgonów z powodu chorób współistniejących wraz z COVID-19.

 Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

wydarzenia.interia.pl, Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY