Bąkiewicz odpowiada Tuskowi i zapowiada kontrę. “Będziemy bronić Polski przed V kolumną”.

Dodano   5
  LoadingDodaj do ulubionych!
Robert Bąkiewicz i Donald Tusk

Robert Bąkiewicz i Donald Tusk / Fot. Wikimedia Commons

Prezes Stowarzyszenia Marszu Niepodległości zdecydowanie zareagował na wpis lidera opozycji na Twitterze. Robert Bąkiewicz zapowiada obecność na manifestacji środowisk proeuropejskich. Zdaniem prezesa Rot Niepodległości, środowiska związane z rządową opozycją są manipulowane przez polityków PO.

Robert Bąkiewicz odpowiada Donaldowi Tuskowi na wiadomość zamieszczoną na Twitterze. Prezes Stowarzyszenia Marszu Niepodległości zapowiada, że wraz ze Strażą Narodową oraz Rotami Marszu Niepodległości będą walczyć o interesy Polski na arenie międzynarodowej.

Bąkiewicz za pośrednictwem swojego Twittera odpowiada na komunikat lidera Koalicji Obywatelskiej. Donald Tusk w czwartek na swoim koncie zamieścił informację dotycząca manifestacji środowisk proeuropejskich.

Szef PO wezwał „wszystkich, którzy chcą bronić Polski europejskiej”, do stawienia się w niedzielę na placu Zamkowym w Warszawie.

“Wzywam wszystkich, którzy chcą bronić Polski europejskiej, w niedzielę na Płac Zamkowy w Warszawie, godzina 18. Tylko razem możemy ich zatrzymać.” – napisał Tusk na Twitterze.

Bąkiewicz odpowiada Tuskowi

W odpowiedzi na ten post, prezes Rot Marszu Niepodległości oznajmił, że środowiska narodowe będą kontrmanifestować w czasie zgromadzenia sympatyków rządowej opozycji.

“Panie Premierze @donaldtusk będziemy tam (@SNarodowa, @RotyMN) i będziemy bronić Polski przed V kolumną, którą formuje Pan z oszukanych i zmanipulowanych Polaków. Niech żyje Polska!” – odpowiedział Bąkiewicz.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

W czwartek Trybunał Konstytucyjny uznał, że przepisy europejskie w zakresie, w jakim organy Unii Europejskiej działają poza granicami kompetencji przekazanych przez Polskę, są niezgodne z polską konstytucją.

Pomimo, że to nie pierwsze takie orzeczenie, politycy PO ruszyli z komentarzami o polexicie i rzekomym końcu Polski w UE. Domagają się również interwencji instytucji międzynarodowych w legalnie wybraną i działającą władzę w Warszawie.

Szef Platformy Obywatelskiej wpisuje się w szkodliwą i antypolską narrację dążącą do upokorzenia Polski na arenie międzynarodowej. Tusk swoim wezwaniem afirmuje bezprawną, niezgodną z konstytucją RP politykę Unii Europejskiej względem Rzeczpospolitej Polskiej. Chodzi m.in. o bezprawne wstrzymywanie środków unijnych, które należą się Polsce w ramach Krajowego Planu Odbudowy oraz przekraczanie kompetencji traktatowych przez UE.

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY