Kaczyński zapowiada: Będzie “bardzo poważna zapora” na granicy. Obecna jest doraźna

WAŻNE
Dodano   6
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jarosław Kaczyński, Andrzej Jakubaszek

Jarosław Kaczyński, Andrzej Jakubaszek / Fot. PAP/Artur Reszko

Lider obozu rządzącego, wicepremier Jarosław Kaczyński, przewodniczący Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych powiedział podczas konferencji prasowej, że obecny płot na granicy polsko-białoruskiej to jedynie działania doraźne. Zapowiedział, że zapadła decyzja o zbudowaniu w jego miejsce "bardzo poważnej zapory".
  • Nie wiadomo jeszcze, kiedy rozpocznie się budowa zapory na granicy, ani ile potrwa.
  • Lider obozu rządzącego podkreślił, że na granicy polsko-białoruskiej nie mamy do czynienia z uchodźcami, ale z imigrantami, przysłanymi tam przez władze białoruskie.
  • Jarosław Kaczyński podkreślił, jak dużą wagę ma jedność narodowa w kontekście obecnego kryzysu imigracyjnego.
  • Zobacz także: Ordo Iuris atakowane przez pro-rosyjskie media

Nie wiadomo jeszcze, kiedy rozpocznie się budowa zapory na granicy, ani ile potrwa.

Ile to będzie trwało? Nie mogę w tej chwili rozstrzygnąć. Jest jeszcze przed ostateczną decyzją, co do tego, jakie przedsiębiorstwa będą to budowały, ale te przedsiębiorstwa są już w zasadzie wybrane i model został już sporządzony – powiedział Kaczyński.

Swoją konferencję prasową zorganizował po wyjazdowym posiedzeniu Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych.

Omawialiśmy podjęte już decyzje, podjęte także w sferze finansowej, o budowaniu tam bardzo poważnej zapory – nie tych zapór, które zostały postawione doraźnie, tylko takiej zapory, którą naprawdę bardzo trudno sforsować – poinformował.

Wojna hybrydowa

Lider obozu rządzącego podkreślił, że na granicy polsko-białoruskiej nie mamy do czynienia z uchodźcami, ale z imigrantami, przysłanymi tam przez władze białoruskie.

Najpierw są przechowywani albo może lepiej goszczeni w Mińsku, być może są także w innych miejscach, w hotelach, tam specjalnie nawet poszerzono bazę hotelową, a następnie są przewożeni samochodami, bardzo często służbowymi służb, w szczególności straży granicznej, ale można przypuszczać, że także i innych służb, na granicę – stwierdził.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Jarosław Kaczyński podkreślił, jak dużą wagę ma jedność narodowa w kontekście obecnego kryzysu imigracyjnego.

Jeżeli nacisk na Litwę w tej chwili bardzo osłabł, mimo że ta granica jest nieporównywanie łatwiejsza do sforsowania, to z całą pewnością przyczyn można szukać w tym, że tam stan wyjątkowy został ogłoszony przy poparciu całego Sejmu – powiedział.

Jak ocenił, “niestety w Polsce jest inaczej, a władze białoruskie i ich poplecznicy z Moskwy przede wszystkim to biorą pod uwagę”.

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY