Ordo Iuris atakowane przez pro-rosyjskie media

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Instytut Ordo Iuris

Instytut Ordo Iuris / Fot. Facebook

Jak poinformował Nikodem Bernaciak, prawnik z Instytutu Ordo Iuris, tenże Instytut jest od miesięcy atakowany w pro-rosyjskich mediach. Padają oskarżenia o „odcinanie Rosji od mórz”, szerzenie „szkodliwej ideologii Jaremy Wiśniowieckiego”, czy niszczenie „integracji eurazjatyckiej”.

Jak podał Bernaciak, w maju 2021, tuż po ogłoszeniu powstania nowej uczelni, tworzonej przez Instytut Ordo Iuris – Collegium Intermarium – zaatakowały ją portale propagandowe Moskwy: np.„Russkij Dozor”, „Odna Rodyna” czy „Stop UkroNazism”. Z kolei w czerwcu 2021 do ataku na Collegium Intermarium dołączył rosyjski portal Krasnaja Wiesna, dodając zarzut udziału uczelni w polsko-amerykańskim „planie okrążenia Rosji wrogimi krajami” i „odcięcia Rosji od mórz”.

Zobacz także: Jaki krytykuje działania Morawieckiego: “Czy nie lepiej było zastosować weto?”

Jak przypomniał Nikodem Bernaciak, to nie jedyny aspekt działalności Instytutu Ordo Iuris, w którym jego działania są sprzeczne z rosyjskim interesem. Tak jest także na polu stosunku do prawdy historycznej. Jeszcze w 2016 konsul Rosji odwiedzał komunistyczny pomnik w Rząbcu zakłamujący dzieje NSZ. Z kolei już w 2018 prawnicy z Instytutu Ordo Iuris obronili inicjatorów usunięcia pomnika.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Co ciekawe, w przestrzeni publicznej wiele osób krytycznie nastawionych do Instytutu Ordo Iuris zarzuca temu środowisku postępowanie… pro-rosyjskie. W obliczu oskarżeń środowisk pro-rosyjskich o anty-rosyjskość, można doznać pewnego dysonansu poznawczego. Dysonans znika po stwierdzeniu, że oba środowiska nie mają racji.

twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY