Trump wypadł z listy najbogatszych Amerykanów. Kto jest na czele?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Donald Trump

Donald Trump / fot. Gage Skidmore Wikimedia Commons

Po raz pierwszy od 25 lat, Donald Trump znalazł się poza elitarnym gronem 400 najbogatszych Amerykanów. Ranking ten tworzy magazyn "Forbes".
  • W tym roku, po raz pierwszy od 25 lat, Donald Trump nie znalazł się na liście 400 najbogatszych Amerykanów magazynu “Forbes”. 
  • Majątek byłego prezydenta USA skurczył się o około 600 mln dolarów.
  • Po raz czwarty z rzędu na czele listy magazynu “Forbes” znalazł się założyciel i szef Amazona Jeff Bezos z majątkiem około 201 mld dolarów. 
  • Zobacz także: Cenzura niewygodnych treści związanych z COVID-19? Pojawił się projekt ustawy

W tym roku, po raz pierwszy od 25 lat, Donald Trump nie znalazł się na liście 400 najbogatszych Amerykanów magazynu “Forbes”. Trump wypadł z listy najbogatszych Amerykanów, jednak nadal pozostaje w czołówce najbardziej majętnych ludzi na kontynencie. Od początku pandemii, jak szacuje “Forbes”, majątek byłego prezydenta USA skurczył się o około 600 mln dolarów.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Trump wypadł z listy najbogatszych Amerykanów

W 2020 r. Donald Trump był jeszcze na 339. miejscu. W tym roku wypadł poza pierwsze 400 lokat.

W tym roku, by znaleźć się na liście, zabrakło mu około 400 mln dolarów. “Forbes” szacuje obecny majątek Trumpa na 2,5 mld dolarów.

Donald Trump był nieprzerwanie na liście 400 najbogatszych Amerykanów od 1996 roku (wówczas na 368 miejscu). W latach 1997 – 2016 plasował się w jej górnej połowie. Spadek rozpoczął się w 2016 roku, kiedy Trump został wybrany na prezydenta USA. W 2015 roku “Forbes” szacował jego majątek jeszcze na 4,5 mld dolarów.

Podczas urzędowania w Białym Domu Trump stale podkreślał, że prezydentura kosztuje go miliardy dolarów. Krytycy zarzucali mu natomiast wykorzystywanie urzędu do czerpania profitów.

Po raz czwarty z rzędu na czele listy magazynu “Forbes” znalazł się założyciel i szef Amazona Jeff Bezos. Dysponuje on majątkiem około 201 mld dolarów. Drugi jest Elon Musk, twórca m.in. Tesli i SpaceX, którego majątek “Forbes” szacuje na 190 mld USD, a trzeci – założyciel i szef Facebooka Mark Zuckerberg z majątkiem wycenionym na ponad 134 mld dolarów. 

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY