Talibowie powiesili ludzi na dźwigach. “Mają być ostrzeżeniem dla przestępców”

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Talibowie w Afganistanie

Talibowie w Afganistanie / PAP/EPA/STRINGER

Talibowie przywracają najsurowsze kary w miastach pod swoją kontrolą. Chodzi m.in. o wieszanie ciał ludzi na dźwigach, publiczne egzekucje i ucinanie rąk.
  • Talibowie powiesili wczoraj ciała trzech domniemanych przestępców na dźwigach w okręgu Obe w afgańskiej prowincji Herat.
  • Przedstawiciel władz Obe Mawlawi Szir Ahmad Mudżahir powiedział, że mężczyźni próbowali włamać się do domu. Zabił ich jego właściciel.
  • Mułła Norudin Turabi, odpowiedzialny w rządzie talibów za więziennictwo, oznajmił, że władze Afganistanu przywrócą takie kary, jak obcinanie rąk i egzekucje.
  • Zobacz także: Bodakowski rysuje. Satyra na dziś: Bądź jak szyba, wyróżniaj się transparentnością

Talibowie powiesili wczoraj ciała trzech ludzi, domniemanych przestępców na dźwigach w okręgu Obe w afgańskiej prowincji Herat.

“To drugi przypadek publicznego eksponowania przez talibów ciał osób oskarżonych o złamanie prawa” – podał dziennik “New York Post”.

Przedstawiciel władz Obe Mawlawi Szir Ahmad Mudżahir powiedział, że mężczyźni próbowali włamać się do domu. Zostali zabici przez jego właściciela. Talibowie powiesili zwłoki tych ludzi w publicznym pokazie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Pod koniec września talibowie powiesili ciało człowieka, który miał próbować dokonać porwania. Wystawili zwłoki na dźwigu na głównym placu miasta Herat, stolicy prowincji o tej samej nazwie.

Przedstawiciel talibów powiedział, że takie kroki “mają być ostrzeżeniem dla wszystkich przestępców, że nie są bezpieczni”.

We wrześniu mułła Norudin Turabi wydał komunikat. Odpowiedzialny w rządzie talibów za więziennictwo, oznajmił, że władze Afganistanu przywrócą takie kary, jak obcinanie rąk i egzekucje. Dodał, że nie wiadomo, czy kary takie będą wymierzane publicznie. 

W piątek Departament Stanu USA potępił to oświadczenie jednego z przywódców talibów.

Turabi ostrzegł też, że świat nie powinien ingerować w sprawy wewnętrzne Afganistanu. 

“My nigdy nie komentowaliśmy zasad i kar innych krajów. Nikt nam nie będzie mówił, jakie prawa powinniśmy mieć. Będziemy przestrzegali zasad islamu i opierali nasze prawo na Koranie” – oświadczył.

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY