Niedzielski: Zaczynam się zastanawiać, czy ratownictwo medyczne nie powinno zostać upaństwowione

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Adam Niedzielski

Minister zdrowia Adam Niedzielski / Fot. PAP/Piotr Nowak. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

- Zaczynam się zastanawiać, czy ratownictwo medyczne nie powinno zostać upaństwowione - powiedział w rozmowie RMF minister zdrowia, Adam Niedzielski.

“Porozumienie systemowe” z ratownikami

Mamy rozmowy z ratownikami, gdzie doszliśmy do pewnego porozumienia systemowego, natomiast jego realizacja nie przebiega tak idealnie, jak sobie to wyobraziliśmy – powiedział szef resortu zdrowia podczas rozmowy w RMF FM. Przyznał także, że zaczyna się poważnie zastanawiać, czy ratownictwo medyczne nie powinno jednak zostać w jakiś sposób upaństwowione. Minister Niedzielski uznał, że jest to “ciekawa sprawa”, ponieważ “konflikty między pracodawcom a ratownikami w kilku województwach prowadzą do blokady”.

Komentarz rzecznika MZ

Całą sytuację skomentował Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia. Nie może być tak, że minister zdrowia dysponuje środkami finansowymi, a nie ma wpływu na to, jak wygląda zarządzanie stacją pogotowia. – powiedział. Co więcej, dodał, że służba ta jest samorządowa, a nie rządowa.

Mamy taką kuriozalną sytuację, że my decydujemy o zwiększeniu wpływów do stacji pogotowia, decydujemy o zwiększeniu wynagrodzeń, zawieramy porozumienia, a m.in. dyrektor pogotowia warszawskiego te ustalenia ma za nic.

Powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia

Rzecznik MZ powiedział, iż jest uchwała Rady Ministrów o zwiększeniu od tego roku finansowania ratownictwa medycznego. Poinformował również, że że wszystkim wojewodom przekazano decyzję resortu finansów nt zwiększenia planów finansowych.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rynekzdrowia.pl

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY