Kontrowersje podczas meczu polskiej drużyny. Trener domagał się sprawdzenia płci zawodniczki

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Świt Barcząca

Zawodniczki klubu Świt Barcząca / Fot. Facebook

Trener Vulcanu Wólka Młądzka, kobiecej drużyny piłki nożnej, zażądał sprawdzenia płci zawodniczki z przeciwnego zespołu. Argumentował to m.in. jej fryzurą, a także "atletyczną sylwetką".

Trener domagał się okazania dowodu osobistego

Do niecodziennej sytuacji doszło podczas jednego z niedzielnych meczów IV ligi pomiędzy Świtem Barcząca i Vulcanu Wólka Młądzka. Zdaniem klubu Świt Barcząca, “zachowanie trenera (…) było poniżej wszelkiej krytyki”. Mężczyzna w przerwie udał się do szatni drużyny, gdzie zażądał okazania przez jedną z zawodniczek dowodu osobistego lub karty zawodniczej. Wedle przekazanych informacji, powodem zachowania trenera, miała być fryzura i “atletyczna sylwetka” zawodniczki. Trenerka Świtu Barcząca zastrzegła, że jest to niemożliwe, natomiast sędzia poinformował trenera, że do weryfikacji płci niezbędne jest oficjalne pismo.

Oświadczenia obu klubów

Na sytuację zareagował klub Świt Barcząca. Zespół umieścił obszerny komentarz do wydarzenia w mediach społecznościowych. Co więcej, wpis zawiera dokładny przebieg sytuacji z punktu widzenia klubu.

Zachowanie trenera Wólki, który był jak się okazuje w zastępstwie, było poniżej wszelkiej krytyki, nie dość, że zdenerował tą sytuacją naszą trenerkę i zawodniczkę, której sytuacja się tyczyła, to jeszcze swoje podopieczne.

Napisał klub Świt Barcząca. (Pisownia oryginalna).

Ponadto, po czterech dniach, zarząd klubu Vulcan Wólka Mlądzka także wystosował oświadczenie, które zamieścił na Facebooku. Drużyna broni się przed zarzutami, natomiast zarzuca niedawnym rywalom szerzenie mowy nienawiści.

Uważamy iż zwrot “dyskryminacja” jest dla nas krzywdzący bo sam w sobie ma negatywny wydźwięk i nie była ona celem naszych działań. Narracja Klubu Świt Barcząca oraz mediów stawia nas jednoznacznie w negatywnym świetle i okrywa złą sławą. Żądamy zaprzestania mowy nienawiści ze strony Klubu Świt Barcząca oraz odpowiedzialnej za grupę kobiecą Pani trener.

Czytamy w oświadczeniu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

sport.tvp.pl, pch24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY