Kryzys migracyjny. Prawie 600 prób nielegalnego przekroczenia granicy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wóz Straży Granicznej

Wóz Straży Granicznej / fot. Twitter

Straż Graniczna odnotowała w poniedziałek niemal 600 prób nielegalnego przekroczenia granicy.
  • W poniedziałek strażnicy graniczni odnotowali 590 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Zatrzymali 34 Irakijczyków i jednego obywatela Konga.
  • Od sierpnia straż graniczna udaremniła ponad 10 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, a 1,5 tys. osób zostało zatrzymanych w głębi kraju i przewiezionych do ośrodków dla uchodźców.
  • Od 2 września w przygranicznym pasie z Białorusią – w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego – obowiązuje stan wyjątkowy.
  • Zobacz także: Spis powszechny okazją dla oszustów? Próby wyłudzenia danych osobowych

​W poniedziałek strażnicy graniczni odnotowali 590 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Zatrzymali 34 Irakijczyków i jednego obywatela Konga – poinformowała straż graniczna. Kryzys migracyjny na wschodzie Polski przybiera coraz ostrzejszą formę.

“Po raz kolejny w ostatnich dniach liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski to ponad pół tysiąca. Wczoraj tj. 04.10 funkcjonariusze SG odnotowali aż 590 takich prób. Zatrzymano 35 nielegalnych imigrantów: 34 ob. Iraku i ob. Konga. Pozostałym próbom zapobieżono” – podała straż graniczna na Twitterze.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Kryzys migracyjny na granicy z Białorusią

Od sierpnia straż graniczna udaremniła ponad 10 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, a 1,5 tys. osób zostało zatrzymanych w głębi kraju i przewiezionych do ośrodków dla uchodźców. Tylko we wrześniu 7535 razy próbowano sforsować granicę między naszym krajem a Białorusią.

Od 2 września w przygranicznym pasie z Białorusią – w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego – obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów.

Rada Ministrów podjęła decyzję o zwróceniu się do prezydenta Andrzeja Dudy o przedłużenie stanu wyjątkowego w przygranicznym pasie z Białorusią o 60 dni.

Andrzej Duda podpisał i przesłał do Sejmu wniosek ws. wyrażenia zgody na przedłużenie stanu o 60 dni. Później  Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego.

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY