Facebook już działa. Sprawdź, co było przyczyną awarii

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Facebook

Facebook / pxhere.com

Po kilkugodzinnej przerwie, Facebook wraz ze wszystkimi powiązanymi z nim portalami i usługami internetowymi powrócił do działania.
  • Awaria zaczęła się ok. 17:40 czasu polskiego, kiedy aplikacje Facebook, Instagram, Messenger i WhatsApp przestały być dostępne w sieci na całym świecie. Serwisy zaczęły powracać do funkcjonalności ok. północy, choć problemy z komunikatorem WhatsApp trwały dłużej niż w przypadku innych.
  • Problemy zgłaszali internauci z całego świata, w tym m.in. z Polski, USA, Grecji, Chorwacji, Francji, Malezji, Indonezji, Hiszpanii, Boliwii, Belgii czy z Egiptu.
  • Według ekspertów cytowanych przez “Washington Post”, powodem awarii była prawdopodobnie błędna konfiguracja serwerów spółki, które uniemożliwiają aplikacjom komunikację z resztą internetu.
  • Zobacz także: Gubernator odmówił papieżowi. Kara śmierci zostanie wykonana

Awaria zaczęła się ok. 17:40 czasu polskiego, kiedy aplikacje Facebook, Instagram, Messenger i WhatsApp przestały być dostępne w sieci na całym świecie. Serwisy zaczęły powracać do funkcjonalności ok. północy, choć problemy z komunikatorem WhatsApp trwały dłużej niż w przypadku innych. Najważniejszą wiadomością dla internautów jest fakt, że Facebook już działa i wrócił do pracy wraz z pokrewnymi mu portalami społecznościowymi.

Facebook już działa

“Uaktualnienie zablokowało możliwość zdalnych użytkowników do usunięcia zmian, a osoby z fizycznym dostępem nie miały dostępu do sieci. Więc uniemożliwiło to obu stronom naprawienie tego” – napisał Krebs.

“Przepraszamy ogromną społeczność ludzi i firm z całego świata, którzy na nas polegają. Ciężko pracowaliśmy nad przywróceniem dostępu do naszych aplikacji i usług i z radością informujemy, że są one już dostępne online. Dziękujemy za wyrozumiałość” – napisał zespół Facebooka na Twitterze.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Instagram powrócił po krótkiej przerwie

Do sprawności wraca także inny serwis.

“Instagram powoli, ale już wraca – dziękujemy za kontakt z nami i przepraszamy za zwłokę!” – napisał zespół aplikacji na Twitterze.

Problemy zgłaszali internauci z całego świata, w tym m.in. z Polski, USA, Grecji, Chorwacji, Francji, Malezji, Indonezji, Hiszpanii, Boliwii, Belgii czy z Egiptu.

Według ekspertów cytowanych przez “Washington Post”, powodem awarii była prawdopodobnie błędna konfiguracja serwerów spółki, które uniemożliwiają aplikacjom komunikację z resztą internetu.

Do awarii doszło w czasie, kiedy przedstawicielka Facebooka Antigone Davis występowała w telewizji CNBC, broniąc firmy przed oskarżeniami byłej pracownicy firmy Frances Haugen – a także wielu kongresmenów – m.in. na temat badań mających ukazywać szkodliwość produktów firmy dla dzieci, a także na promowanie nienawiści przez algorytmy Facebooka.

Do awarii odniósł się również twórca Facebooka Mark Zuckerberg.

“Wybaczcie za dzisiejsze problemy. Wiemy, że zależycie od naszych usług, jeśli chodzi o kontakt z bliskimi”.

Przeciążenia Twittera

W trakcie awarii wielu użytkowników Facebooka weszło w międzyczasie na Twittera, powodując chwilowe przeciążenia serwisu. Jak podaje portal The Verge, podobnych trudności doświadczała strona Is It Down Right Now, służąca do sprawdzania, czy strony (w tym przypadku Facebook) doświadczają awarii.

“Cześć, dosłownie wszyscy” – napisało w reakcji oficjalne konto Twittera.

Kłopoty Facebooka odbiły się na notowaniach korporacji na giełdzie. Wartość akcji spółki na Wall Street spadła o 4,9 proc., co było dla niej najgorszym dniem od prawie roku.

onet.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY