Gubernator odmówił papieżowi. Kara śmierci zostanie wykonana

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kara śmierci

Kara śmierci / fot. duclarion.com

Gubernator Missouri odmówił papieżowi ułaskawienia mordercy, którego wyrok śmierci przeprowadzony zostanie 5 października o godz. 18:00 czasu lokalnego.
  • Mimo apelu papieża Franciszka o odstąpienie od kary śmierci gubernator Missouri Mike Parson odmówił w poniedziałek ułaskawienia Ernesta Johnsona.
  • 61-letni mężczyznę skazano za zabicie trzech pracowników sklepu w Columbii, w Missouri, podczas napadu rabunkowego w 1994 roku.
  • Kara śmierci poprzez wykonanie zastrzyku trucizny ma zostać wykonana 5 października o godzinie 18 czasu lokalnego. Wyrok wykonany będzie w stanowym więzieniu w Bonne Terre.
  • Zobacz także: Iran otwarty na nowe negocjacje nuklearne. Stawiają Amerykanom pewne warunki

Mimo apelu Ojca Świętego Franciszka o odstąpienie od kary śmierci gubernator Missouri Mike Parson odmówił papieżowi. W poniedziałek polityk wydał oświadczenie, w którym rezygnuje z ułaskawienia skazanego na karę śmierci zabójcy trzech osób – Ernesta Johnsona. Jego egzekucję wyznaczono na wtorek, 5 października.

W liście skierowanym w minionym tygodniu do Parsona przedstawiciel papieża Franciszka pisał, że papież chciałby zwrócić uwagę gubernatora na „prosty fakt człowieczeństwa pana Johnsona i świętości każdego ludzkiego życia”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Amerykański gubernator odmówił papieżowi

61-letni mężczyznę skazano za zabicie trzech pracowników sklepu w Columbii, w Missouri, podczas napadu rabunkowego w 1994 roku. Przyznał się, że do ataku użył broni palnej, młotka i śrubokrętu. W domu jego dziewczyny policja znalazła 443 dolary.

„Stan jest przygotowany do wymierzenia sprawiedliwości i wykonania wyroku, który pan Johnson otrzymał zgodnie z postanowieniem Sądu Najwyższego Missouri” – cytuje AP uzasadnienie republikańskiego gubernatora.

Odmówił on zamienienia kary głównej na dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego.

Kara śmierci poprzez śmiertelny zastrzyk trucizny ma zostać wykonana 5 października o godzinie 18 czasu lokalnego w stanowym więzieniu w Bonne Terre, ok. 80 km na południe od St. Louis. Będzie siódmą w tym roku w USA, ale pierwszą, która nie obejmuje więźnia federalnego lub więźnia z Teksasu.

nczas.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY