Człowiek Bielana wejdzie do rządu. Sprawdź, które ministerstwo obejmie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kamil Bortniczuk

Kamil Bortniczuk / fot. You Tube/ Onet News

Jak wynika z nieoficjalnych informacji reporterów RMF FM, jeszcze w tym tygodniu dojedzie do pierwszych zmian w rządzie. Funkcję ministra sportu ma objąć Kamil Bortniczuk, reprezentujący Adama Bielana i Partię Republikańską.
  • W najbliższych dniach Jarosław Kaczyński i Adam Bielan mają podpisać nową umowę koalicyjną, a Partia Republikańska już oficjalnie wejdzie w skład koalicji. 
  • Kamil Bortniczuk w rządzie otrzyma tekę ministra sportu. Resort powraca po 6 miesiącach nieistnienia. Przez pół roku sportem zajmował się wicepremier Piotr Gliński. 
  • W ministerstwie pracę znajdzie też Łukasz Mejza. Warto jednak podkreślić, że poseł konsekwentnie unikał w ostatnich miesiącach złożenia pełnego oświadczenia majątkowego.
  • Zobacz także: Centrala Facebooka uziemiona? Pracownicy nie mogą wejść i naprawić awarii

To efekt nowej umowy koalicyjnej, którą PiS ma podpisać z ugrupowaniem. Jak informuje reporter RMF FM Roch Kowalski, to dopiero początek zmian w gabinecie Mateusza Morawieckiego, bo zmienia się kształt całej Zjednoczonej Prawicy. Które ministerstwo obejmie członek Partii Republikańskiej Kamil Bortniczuk?

W najbliższych dniach Jarosław Kaczyński i Adam Bielan mają podpisać nową umowę koalicyjną, a Partia Republikańska już oficjalnie wejdzie w skład koalicji. 

Bortniczuk obejmie Ministerstwo Sportu

To oznacza, że dla nowego sojusznika trzeba znaleźć ministerialne posady. Jedna z nich przypadnie Kamilowi Bortniczukowi. Polityk przed rozłamem działał w Porozumieniu Jarosława Gowina. W rządzie otrzyma tekę ministra sportu. Resort powraca po 6 miesiącach nieistnienia. Przez pół roku sportem zajmował się wicepremier Piotr Gliński. 

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Mejza znalazł posadę w rządzie

W ministerstwie pracę znajdzie też Łukasz Mejza. Poseł konsekwentnie unikał w ostatnich miesiącach złożenia pełnego oświadczenia majątkowego. 30-letni poseł Łukasz Mejza objął mandat poselski w grudniu 2020 roku. Zastąpił zmarłą posłankę Jolantę Fedak.

I choć Mejza startował z list Polskiego Stronnictwa Ludowego, a oficjalnie jest posłem niezrzeszonym, to w głosowaniach wspiera Prawo i Sprawiedliwość. 

Większe zmiany w rządzie mają nastąpić w późniejszym czasie. 

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY