Centrala Facebooka uziemiona? Pracownicy nie mogą wejść i naprawić awarii

PILNE
Dodano   9
  LoadingDodaj do ulubionych!
Facebook

Facebook / Fot. unsplash/Solen Feyissa

Facebook i powiązane serwisy nie działają od kilku godzin. Jak poinformowała dziennikarka "The New York Times", pracownicy centrali serwisu mierzą się z poważnymi problemami. Nie mogą nawet... wejść do budynku. Wygląda na to, że globalny serwis społecznościowy zniknie na nieco dłużej.

Już nie raz zdarzało się, że główne media społecznościowe przestawały działać na kilkadziesiąt minut. Tym razem jednak awaria wydaje się być poważniejsza. Jak informuje dziennikarka “The New York Times” Sheera Frenkel, pracownicy Facebooka nie mogą dostać się do budynku, a ci, którzy już przed wystąpieniem awarii znajdowali się w środku, nie mogą uzyskać dostępu do określonych pomieszczeń.

Rozmawiałam właśnie przez telefon z osobą pracującą dla FB, która opisała, że pracownicy nie mogli wejść do budynków dziś rano, aby zacząć oceniać zakres awarii, ponieważ ich identyfikatory nie działały, aby uzyskać dostęp do drzwi – napisała na Twitterze, który w przeciwieństwie do konkurencyjnego serwisu nadal działa.

Zobacz także: Nagroda Nobla 2021. Laureaci dowiedli jak człowiek przystosowuje się do temperatury

Jak poinformował z kolei serwis MalwareTech, “Facebook, Instagram, WhatsApp nie działają z powodu błędu konfiguracji BGP”.

Do potężnej awarii odnieśli się też oficjalnie przedstawiciele Facebooka.

Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy mają problem z dostępem do naszych aplikacji i produktów. Pracujemy nad jak najszybszym powrotem do normalności i przepraszamy za wszelkie niedogodności – napisano na oficjalnym koncie Facebooka na Twitterze.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Problemy przekładają się na ogromne spadki notowań Facebooka na amerykańskiej giełdzie. Kurs akcji w poniedziałek spadł o około 6%. Kapitalizacja rynkowa Facebooka przed rozpoczęciem poniedziałkowych notowań wynosiła 915 mld dol. Jeśli spadek wyceny akcji giganta wyniesie 6 proc. na koniec dnia, wartość spółki spadnie do poziomu 860 mld dol. Będzie to najgorszy dzień Facebooka na giełdzie w tym roku.

twitter.com, spidersweb.pl

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY